מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יניב
    משתתף

שלום ד"ר
    לאחר תאונה של נפילה כואבת על אספלט עברתי ניתוח לקיבוע עצם הירך ע"י החדרה של 2 מוטות ובורג.
    בעת הנפילה הרגשתי שאני מאבד תחושה ברגל.
    לאחר שבועיים וחצי מניתוח אני נמצא עם שריר ירך קדמי שלא מקבל פקודות להזיז את הרגל.
    עברתי mri גב תחתון ולא נראה שום דבר חריג בדיקה תקינה לגמריי,
    גיל 40 בריא בדרך כלל, אני עושה פיזוטרפיה חזקה והשיקום מהניתוח מתקדם מעל המצופה, כאבים מעטים יחסית וטווח רחב של תנועות.
    הדבר היחיד שאני לא מצליח לעשות זה " לשדר" לרגל לזוז,
    אין לי קשר עם הרגל,
    בבית החולים טענו שזה שריר שעבר טראומה ויחזור לעצמו לאט,
    אבל, הם בנוסף היו בהלם שאני משותק בחלק מהשריר וכבר מעל שבועיים אני מקבל דירוג 0 מ5 על הבדיקה של השריר הזה,
    אבקש לשאול האם יש טיפול או בדיקה או משהו נוסף לעשות עם זה, אני לא מאמין קצת לרופאים במקרה הזה מכיוון שהנתק של המח עם הירך מבחינתי הוא חד משמעי ואינו קשור לשריר, אם הם היו צודקים אז ההחלמה הייתה נראית אחרת ואיטית יותר.
    אשמח להמלצה להמשך בירור בנושא
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    השאלה אם השיתוק של השריר נובע מעצם החבלה האורתופדית או החבלה הישירה לשריר או שנפגע העצב. אם מדובר בבעיה אורתופדית/שרירית, אז צפוי כמובן שתחלים. אם מדובר בפגיעה עצבית, אז זה מורכב יותר, כי תלוי מה חומרת הפגיעה העצבית. אפשר להתקדם בהבנת הסיבה לשיתוק על ידי ביצוע בדיקת EMG.
    בריאת שלמה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

יניב
    משתתף

תודה על התשובה,
    ערכתי בדיקת emg, בתוצאות לא ראו כלום, הבדיקה לשמחתי תקינה.
    היום אני 5 שבועות לאחר הניתוח, החלמה מהניתוח נראית טובה וסבירה, אך השריר של כיפוף הירך אינו עובד בכלל, אני עדין לא מסוגל לבצע שום פעולה הקשורה לשריר האליפסואס.
    אני עושה פיזוטרפיה חזקה והרגל חוזרת לעצמה, אך אני לא מסוגל ללכת ללא קביים עקב הבעיה הזאת, יש לי צליעה שמתבטאת בנדוד של הגוף בכל צעד ללא קשר לכאב.
    אני לא מוצא תשובה אצל ה אורטופדית או הנוירולוג, נשלחתי לעבור בדיקות mri לגב ולמותן,
    אני פונה אלייך מכיוון שאני מפחד שאני מפסיד זמן ביכול לתקן או לשנות את המצב ואני חושש מאד מהעתיד אם הוא ישאר ככה, עקב בעיות בגפיים העליונות הליכה עם קביים היא קשה ומסוכנת עבורי כך שאני ממש חייב להפעיל את הרגל בחזרה כמו שהייתה לפני התאונה.
    מה המלצתך? האם יש בדיקה או טיפול שעליי לבצע כעת על מנת לנסות להגיע לתוצאה?
    תודה שוב על ההקשבה והעזרה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    צריך לראות מה בדיוק נפגע אצלך. כדאי אולי שתבצע גם MRI של איזור האגן שם עוברים העצבים מעמוד השדרה לרגל. אם יש פגיעה עצבית שגורמת לשיתוק של שריר גדול, זה משהו שיצטרך לתת את אותותיו באחת מהבדיקות. אולי נוצר לחץ או חבלה לעצב, קשה לי כמובן לדעת. זה שה- EMG פוענח כתקין, זה אומר שככל הנראה לא נגרם נזק בלתי הפיך לעצב היקפי מוטורי.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

יניב
    משתתף

שלום שוב,
    עדכון ושאלה,
    עברו 7 שבועות והמצב של השיתוק נשאר זהה לחלוטין,
    אני ממתין לפענוח של mri אגן ועמוד שדרה צווארי,
    ביקורת באורטופדיה בשיבא 6 שבועות לאחר ניתוח שלחה אותי לחפש תשובה במקום אחר, הם לא מזהים בעיה הקשורה לניתוח,
    בעבר התייעצתי איתך באתר גם לגביי הגפיים העליונות ובמשך תקופה אני מטופל
    במחלקת מדעי המוח בשיבא, שם החליטו לכוון את האבחנה לאחר בחינה של העבר בעקבות בעיות של ברכיאל פלקסוס בעבר ולירות לכיוונים של,
    Plexopathy.
    Brachial plexus neuropathy.
    Parsonage Turner Syndrome.
    שאלתי היא האם אבחנה כזאת יכולה להסביר את השיתוק ברגל, האם מוכר לך מקרה של חבלה במקור אחד ה גורמת למקור אחר טראומה משנית,
    ניתוח לשחרור עצה אולינרי גרם לי כנראה לנזק בטראנק בפלקסוס.
    אני מבין שהמקרה שלי הוא אחד למיליון, ממש קשה להבין מה הלאה ומה לעשות.
    עצתך?
    ושוב תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    פלקסופתיה ברכיאלית יכולה להסביר סימפטומים ביד אבל לא ברגל. לגבי הרגל, צריך לבדוק איפה בדיוק הפגיעה במערכת העצבים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

יניב
    משתתף

שלום שוב ד"ר,
    התקבלו כל התוצאות של בדיקות הדמייה, אין שום עדות בבדיקות למשהו רציני, הכל די תקין והדמיית
    אגן הירכיים אינה מלמדת על סיבה לשיתוק הזה, אני עדיין עם אפס שליטה בשרירים של הירך,
    לצערי אחרי חודשיים של הניתוח אני חייב זוג קביים עדיין,
    מה שהבחנתי בו זה שההליכה ללא קביים דומה להליכת ברווז ומצאתי את. תופעת הילכה עם מבחן של טרנדלנבורג,
    ניסיון להעמיס משקל על רגל הפגועה מפיל את אגן הירכיים למטה.
    חודשיים של פיזוטרפיה 3 שעות בכל יום במדיקס ופרטי כולל שיאצו ודיקור סיני,
    מה אני עושה עם זה ? Emg תקין, הדמיות תקינות, והשריר מת.
    לאיפה ממשיכים מכאן לפתור את זה?
    מבחן טרנדלנבורג מאפיין לפני ניתוח, מה עושים עם זה אחרי?
    תודה שוב שאתה כאן לענות בכל פעם מחדש

יניב
    משתתף

דבר נוסף,
    הסבר בויקיפדיה לתופעה הזאת מוצא קשר לחוליה t5, בmri גב זה הממצא היחיד שיש לי, בלט דיסק מרכזי עם לחץ על השק ההידרולי ועל חוט השדרה, האם זה יכול להיות המקור לבעיה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תתכן כמובן פגיעה עצבית שלא מודגמת בבדיקות ההדמייה.
    לגבי אבחנה מדוייקת והמשך טיפול עליך להתייעץ עם הרופאים שמטפלים בך.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.