מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18194
  עינת
  משתתף

  שלום,
  אבי בן 66. חי עם קורדומה בקליבוס כבר 23 שנה (עצב 6).
  מצבו הכללי בסדר גמור, עובד, נוהג…
  עבר 2 ניתוחים להוצאת הגידול, האחרון לפני כ- 9 שנים.
  לפני כשנתיים החל קושי בדיבור וכיום הלשון שלו משותקת, יש לציין שלא קיימת בעיית בליעה (הוא מצליח לדבר עם קושי כמובן ומרייר המון), בתחילה חשבו שזה ארוע קל, אך לאחר בדיקות MRA/I, דופלר…חושבים שהתופעה קשורה לגידול. שארית הגידול אינה קרובה לאזור העצב ה- 12 וכל הרופאים תמימי דעים שאין קשר לגידול (לפחות על סמך הMRI שעושה כל חצי שנה).אבי ביצע בדיקת EMG שזיהתה כמובן את הפגיעה בלשון, אך לא זיהתה מחלת עצבים כלשהי, הבדיקה העלתה שהבעיה היא אך ורק בעצב ה- 12.
  לאחר סבב של אינספור רופאים וצילומי MRI אין לנו עדיין תשובה מה המקור והסיבה לתופעה. יש לציין שהמצב במהלך כשנה התדרדר לאט לאט וכיום (כשנה בערך) הוא סטטי לפחות למראית העין שלנו.
  שאלתי היא האם לדעתך יש בדיקות נוספות שכדאי לבצע על סמך ניסיונך? ושאלה נוספת היא, האם במצב הזה קיימת איזשהי סכנה מיידית מחנק או משהו אחר שצריך לשים לב אליו באופן מיוחד? אני שואלת זאת, היות ואני קוראת המון ומבינה שיש קשר הדוק לנשימה. תודה.

  #18198
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  במקרה של אביך חשוב לדעתי לדעת האם מדובר בשיתוק של עצב 12 מצד אחד – ואז יש כמובן לחפש תהליך פוקלי (מקומי), או בשיתוק של כל הלשון, מה שיכול לכוון למחלה נוירולוגית מפושטת יותר.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #18204
  עינת
  משתתף

  שלום דר דבי,

  השיתוק הוא של כל הלשוןולא של צד אחד. המצב סטטי כבר כשנה, ובמהלך שנה זו ביצענו 2 בדיקות EMG ואין שום שינוי. ביצענו MRI MRA וEMG פעמיים השנה ואין שום שינוי בכל הבדיקות. לא רואים שום מסה או גידול בקרבת העצב ה- 12.
  האם ממליץ על בדיקות נוספות? תודה רבה מראש.

  #18207
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שיתוק לשון

  לגבי המשך הבירור עליכם להתייעץ עם הנוירולוג המטפל. אני מבין שהאבחנה אינה ברורה, לא תמיד האבחנה ברורה כבר בהתחלה. לא מדובר במקרה בנאלי שאני יכול לתת עיצה כללית בנוגע אליו.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #18208
  עינת
  משתתף

  תודה על התגובה. יש לי שאלה נוספת ואחרונה בנושא – כחצי שנה לפני שהלשון החלה להראות סימני חולשה, אבי עבר השתלת שיניים. זה הדבר היחיד שעדיין לא בדקנו, האם יכול להיות שיש קשר בין השניים?
  תודה רבה.

  #18209
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  קשה לי להניח שיש קשר בין השתלת שיניים לשיתוק השלון.

  בברכה

  ד"ר דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.