מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאור
    משתתף

שלום,

אני כותב את הדברים שלהלן בעניינה של ידידה שלי, בת 26.
    מזה שנים רבות סובלת מכאבים מפושטים בכל הגוף, כולל חולשה משמעותית. בשנים האחרונות התחילה אצלה תחושת שריפה חריפה מאד בכפות הידיים והרגליים.
    השריפה ברגליים מתרחשת בעיקר בשעות הערב ומתבטאת גם בנפיחות ואדמומיות משמעותיות של כפות הרגליים. היא מניחה אותן במים קרים וזה עוזר מאד. כרגע מטופלת בליריקה ומדווחת שיפור כלשהו בתחושת השריפה.

MRI צווארי ללא ממצא, NCT גפיים עליונות ללא ממצא (אומרת שבעת הבדיקה כלל לא חשה שריפה. האם ייתכן שצריך לבדוק בעת השריפה?), ספירת דם, פאנל ראומטי וכימיה תקינים, לא סובלת מנימול, לא נערכה בדיקת מחט למוליכות השריר.

לציין ברקע – רגישות ברמה בינונית ללקטוז וברקע בעיית שינה שלא הגיבה לטיפול בבנזודיאזפינים, אמביין, צירקדין וכו'.
    נסיון טיפול באלטרולט לא צלח.

1. אשמח לכל כיוון בעניין הזה. הנוירולוגית שלה הציעה ביופסיית עצב.
    2. האם ייתן כי מדובר בבעיית כלי דם (אי-ספיקה של המסתמים?) שגורמת לנפיחות ומכאן לשריפה (בנוסף הורידים שלה מאד "קטנים" וקשה מאד לדגום ממנה דם, מה שקצת מעלה את החשד שלי)?

תודה רבה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לפי התיאור הבעיה נשמעת נוירולוגית. יש אנשים שיש להם תגובתיתות יתר של העצבים ההיקפיים שמתבטאת בכאבים, נפיחות ואדמומיות שיכולים לבוא בהתקפים. ביופסיית עצב יכולה אולי להדגים ירידה בכמות העצבים הקטנים בעור או שלא. אך הבדיקה אינה קריטית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.