מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15247
  טל גוטרמן
  משתתף

  שלום,
  אספר קודם קצת על עצמי, אני סכרתי מזה 16 שנה, סכרת תלויה באינסולין משתמש במשאבת אינסולין. מזה כחודשיים ימים סובל קשות מכפות רגליים שורפות וכאבים שאינם מניחים לי לעבור יממה שלא לדבר על נעילת נעליים. לאחרונה החלו כאבים והגבלת תנועה קלה בכתף ימין עם כאב מקרין לאורך היד. פניתי לרופא המטפל שהפנה אותי לנוירולוג שלאחר בדיקה מצא שיש לי חסר חמור בריפלקסים והורה לי על נטילת תרופה בשם "סימבאלתה" במינון של 60 מ"ג, בהתחלה היה 30 מ"ג. נכון להיום אני לא רואה שינוי מהותי ברם כאשר אני עושה טיפולי רפלקסולוגיה תחושת הכאב והצריבה בכפות הרגליים שוכחת לתקופת מה, של כמה שעות ממועד הטיפול. אבקש לשמוע אם יש בפורום מישהו שיש לו הסימפטומים כמו שלי ו/או אשמח לקבל המלצות לטיפול מהרופא ו/או ממנהלת הפורום. שבת שלום ותודה מראש.

  #15265
  רינה
  מנהל בפורום

  שלום טל,

  ברוך הבא לפורום.
  רפלקסולוגיה או אפילו סתם מסאג' לכפות הרגליים יכולים לעזור להתמודד עם תחושות השריפה. גם אמבטיות לכפות הרגליים עם מלחי אמבט של ים המלח קצת מרגיעים. לגבי סימבלטה – היא לא מרפאת את המחלה אלא מטפלת בסימפטומים.
  האם הסכרת שלך מאוזנת בדר"כ? כי חשוב מאד להקפיד על רמות הסוכר כדי לעצור את התפתחות הנוירופתיה.אני מצאתי גם שטכניקות נשימה שונות – יוגה ועוד – מסייעות להפחתת הכאב.
  קיים תכשיר בשוק הנקרא "נוירוגארד" או "חומצה אלפא ליפואית" (לא זול בכלל) – שעל פי ממצאי המחקר – יכול לעזור במקרים של נוירופתיה על רקע סכרתי.
  והכי הכי חשוב – לנסות להקפיד על תזונה נכונה שכוללת את כל אבות המזון וכן ויטמינים מקבוצה B ש"שומרים" על מערכת העצבים.
  אנא, עדכן אותנו בהמשך כדי שנלמד ונוכל לעזור גם לאחרים.
  הרבה בריאות.

  #15266
  טל גוטרמן
  משתתף

  המון תודה, ובהחלט אשמח לעדכן.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.