מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רינת בוקס
    משתתף

שלום ד"ר דבי רון,

עקב תחושת נימול בכפות הרגליים עברתי בדיקות EMG NCT I – QST
    הבדיקות יצאו כולן שליליות, אך אתה שביצעת את בדיקת ה – QST אמרת לי שללא ספק מדובר בנוירופתיה ושהרופא המטפל בי בוודאי יציע לי לעבור בדיקות דם שונות וכן לקחת תוספי מזון. אמרת שהעובדה שהבדיקות הללו יצאו שליליות אינה מלמדת על היעדר נוירופתיה.

הרופא המטפל (הנוירולוג) אינו סבור שמדובר בנוירופתיה מאחר שהבדיקות הללו יצאו שליליות והבעיה לא נפתרה!

האם תוכל להמליץ על תוספי המזון ולציין איזו בדיקת דם נחוצה?

עברתי בדיקות רבות והמצב המטריד נשאר בעינו. מדובר בסימפטומים של נימול בכף הרגל וחוסר תחושה במקומות מסויימים בכף הרגל.

המלצתך חשובה לי מאוד ואודה לתשובתך,

רב תודות,
    רינתי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תלוי כמובן איך מסתכלים על נוירופתיה. יש רופאים שמתייחסים לנוירופתיה רק כשיש עדות לנזק לעצבים שבא לביטוי בבדיקה כזו או אחרת. מצד שני יש מקרים רבים שבהם מדובר בפעילות יתר של העצבים, ללא נזק לעצבים, אך כמובן מקור הסימפטומים הוא בהפרעה כזו או אחרת של העצבים. לדעתי, זה יותר עניין סמנטי של גישה, שלא צריך להשפיע על ההחלטה הטיפולית, שבסופו של דבר במקרים כאלה נזגרת מעוצמת הסימפטומים ורצון המטופל. אני מניח שעברת את בדיקות הדם הנדרשות. בנוגע לתוספי מזון, יש אנשים שתוסף מגנזיום מקל על הכאבים או קומפלקס ויטמנים מסוג B. אפשר גם לנסות טיפולים במסגרת רפואה משלימה כמו דיקור למשל. אם זה לא עוזר ועדיין יש סימפטומים מטרידים, אז יש בהחלט מקום לשקול טיפול תרופתי, וזאת ללא קשר לתוצאות הבדיקות. הרי בסופו של דבר מטפלים באדם ולא בבדיקות.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

רינת בוקס
    משתתף

תודה רבה על העזרה!

אודה לך מאוד אם תפרט גם מהן בדיקות הדם הנדרשות שכן טרם עברתי בדיקות דם כלשהן בקשר לבעיה הנ"ל.
    ושוב תודה,
    רינת

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בנוגע לבדיקות ולבירור רפואי עליך להתייעץ עם הרופא שלך או עם הנוירולוג. מטרת הפורום היא לתת עיצות כלליות ולא להחליף טיפול או בירור על ידי רופא.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.