מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17367
  galia
  משתתף

  שלום ד"ר דבי, ב 20 ליולי קיבלתי חיסון טטנוס דיפטריה לאחר פציעה קלה ברגל. חצי שעה לאחר חיסון הרגשתי עייפות כבדה והלכתי לישון. התעוררתי מספר שעות לאחר מכן בתחושה של חנק, היה מאוד מפחיד, לא יכולתי לנשום, היה דופק מואץ (140)ולחץ דם מאוד גבוה. היה כאב חזק בכל היד שהוזרק החומר, רעד בגוף, זעה קרה, כבדות ברגליים, סחרחורת קשה, בחילה.לא יכולתי לעמוד על הרגליים. 10 ימים לאחר מכן הופיעה פריחה (סוג של אקזמה) עם שלפוחיות מתפוצצות בידיים. אלרגלוג איבחן שמדובר תגובה אלרגית לחיסון(serum sickness ). אבל הבעיה לא הסתיימה -היא רק התחילה. המשכתי להרגיש מאוד רע. לא יכולתי לתפקד, בבוקר שלאחר החיסון קמתי בתחושה של שיתוק בפנים. לא יכולתי לחייך, היה לי מין עיוות והעוויה במקום חיוך. הרגשתי כאבים חזקים ביד וברגל הייתה תחושה שאני לא שולטת בהן. יכולתי ללכת, אבל גררתי את הרגל. מאז כל הזמן יש לי נימול ועקצוצים בגפים.(גם בלילה) הייתה חולשה כל כך חזקה שלא יכולתי לשבת ולא להחזיק את הראש. היה לי קשה לנשום והדופק היה עדיין מאוד מהיר וחזק. בשלב מאוחר יותר נוספו התכווצויות קשות בכל הגפים ובשרירי הלסת, קושי בדיבור, וכאבים בלתי נסבלים בעיקר בלסת ובגפים, כפות רגלים וידיים כל הזמן קרות. לא יכולתי לרכז מבט, כאילו קרה לי משהו בעיניים, והיה מין איבוד חושים(תחושה של לתרגיה ) היה לי קשה להוציא משפט , או להתרכז אפילו בדבר קטן. הבנתי שקורה לי משהו מאוד רע, אך לא ידעתי מה. כל המצב הזה נמשך עד היום וברגע זה אני מדפיסה את המכתב פשוט בשכיבה. אני בקושי מצליחה לקום מהמיטה או מצב ישיבה- יש כאבים ונוקשות ברגליים, יחד עם פגיעה בריכוז, אני חושבת שאין פגיעה ביכולת שיכלית. כל דבר מינימאלי כמו צלצול בדלת או צורך למהר או צעקה –מכניס אותי לסוג של מצב מוזר נירוטי שלא חשתי לפני כך מעולם.
  פניתי לרופאים, ביצעתי EEG, דופלר צוואר, בדיקות דם נרחבות כולל למחלת לופוס, מיאסטניה גרביס, צליאק, קבוצת ויטמין, קרישה. והכל יצא תקין-ואני ממשיכה לסבול קשות, כמו שלא יכולתי לדמיין בחלום הכי רע. ועכשיו זו המציאות שלי. אני הפסקתי לעבוד כבר לפני 3 חודשים, לא מסוגלת אפילו להכין לעצמי לאכול. כחודש לאחר החיסון עלה לי פתאום חום ל39%. זה היה מלווה בהתכווצויות קשות כל כך בלסת וברגליים שפשוט לא יכולתי לסבול. פניתי לבית חולים שלא עזרו לי בדבר ולא רצו אפילו לשמוע את הסיפור. ולאחר הורדת חום שוחררתי הביתה ללא שום התייחסות לכאבים והתכווצויות.
  בבקשה, על מה אפשר לחשוב , ואיזה בדיקות לדעתך להשלים? יש לציין כי אני מחכה בתור לMRI מוח, וEMG SF כנראה למיאסטניה. אך אם בדיקת הדם תקינה האם יש צורך בבדיקה כזאת? לא ניראה לי לפי סימפטומים שקראתי שזה מיאסטניה. בבקשה, אני מאוד זקוקה לעזרה. גליה.

  #17376
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  גליה שלום,

  בדיקות דם תקינות אינן שוללת בוודאות מחלות כמו מיאסטניה גרביס , כך שבהחלט יתכן מצב של בדיקות תקינות אך SFEMG לא תקין. אני מבין שאת כרגע באמצע הבירור וצריכה לבצע גם בדיקת MRI, לכן לדעתי, כדאי שתשלימי את הבירור ואז יהיו יותר נתונים.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #17377
  galia
  משתתף

  תודה, ד"ר רון, על התגובה. מכל מה שקראתי על מחלת גילאן ברה וCIDP אני חושבת יותר לכוון זה. איזה EMG צריך לבצע למחלות האלו? ואיך ניתן לבצע אותם מהר. יש תור רק ל6 בינואר, אני מרגישה מיום ליום שמצב שלי מאוד לא טוב ובינתיים אני ללא טיפול וללא אבחנה.
  נוסף רציתי לשאול האם יש צורך בMRI (יש לי תור 20/11) לפי כל הסימפטומים שרשמתי. בדיקת נוירולוג לא העלתה דבר, למרות תחושת ומראה עוות בפנים, נוסף לכך איבדתי 10 % ממשקל שלי מהתחלת הבעיה(היום אני שוקלת 42-43 קילו)
  תודה מראש. גליה

  #17378
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  CIDP , GBS
  גליה שלום

  בנוגע ל- CIDP וגיליאן ברה הבדיקה שצריך זו בדיקת הולכה עצבית, שזה למעשה חלק מה- EMG. בקשר ל- MRI את צריכה כמובן להתייעץ עם הנוירולוג שבדק אותך. זה שלא נמצא דבר בבדיקה הנוירולוגית זה כמובן טוב.

  כל טוב

  ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.