מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רמי
    משתתף

שלום, אני בן 42, בחור בריא עד לפני שנה. מזה כשנה אני חווה מצב שהלך והדרדר במשך מספר חודשים. התסמינים הם:
    יקיצות מרובות. מתעורר לפחות 3 פעמים שאני זוכר (במעבדת שינה 100 פעם)
    תחושת ערפול – חשיבה איטית, בעית שליפה, קשב וריכוז, חוסר יכולת ליזום פעולות ומחשבות
    העדר חשק מיני
    העדר רגשות, כמעט ולא מרגיש דבר ולא יכול לשדר רגש – לא מסוגל לחייך, בכי ללא דמעות, יובש בפה
    אין הנאה מכלום. אין תחושת אופוריה
    איבוד הענין והסקרנות, גם באנשים הקרובים
    חוסר ענין באינטראציה חברתית
    פאסיביות בפעולות ומחשבות
    נלחץ כשצריך לעשות מס' דברים במקביל או מדברים בלתי מתוכננים/צפויים ומידיים
    אין חשיבה עמוקה, אין יכולת תכנון לטווח ארוך. לא מסוגל לחשוב על כלום חוץ מאשר על המצב הבריאותי.
    טיפול פסיכיאטרי לא עזר – תרופות לא עזרו: סרוקסט, אפקסור, לוסטרל. כחצי שנה לקחתי והפסקתי משראיתי שאין שיפור. גם טיפול פסיכולוגי רק הרע את המצב.
    יצויין שב-mri מוח נכתב בפיענוח הנוירולוג כי ישנו חלל פרי וסקולרי מורחב בגרעיני הבסיס מימין, אולם הנוירולוג טען שמדובר בממצא לא משמעותי.

אשמח אם תוכל לסייע.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הייתי מציע שתפנה להערכה קוגניטיבית על מנת לראות אם אכן מדובר בבעיה קוגניטיבית או בהסתמנות של דכאון.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

רמי
    משתתף

הייתי כבר אצל 6 נוירולוגים. כולם לא מצאו דבר וסברו שיש לבדוק גורמים נפשיים. כאמור – טיפול פסיכיאטרי של מס' חודשים לא הועיל בדבר. לפני 10 חודשים אחד הנוירולוגים קבע שיש ירידה בקשב וריכוז אולם בבדיקת מוקה קבע כי לא מדובר באלצהיימר.

איזו הערכה קוגניטיבית אני יכול לעשות עוד?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

יש הערכות נוירופסיכולוגיות שאלה מבחנים שבודקים את התפקוד הקוגניטיבי.
    בברכה
    ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.