מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דוד
    משתתף

שלום ד״ר רון דבי,

קיבלתי את התוצאות של בדיקת ביופסית העור, שביצעתי בבי״ח וולפסון. הייתי מעוניין לדעת מה היא ההאבחנה ומה זה אומר. להלן התוצאות:

Skin Biopsy of lower (10 centimeters above laterla malleolus redion):
    Microscopic morphologic diagnosis:
    Skin punch biopsy with preserved histolgy.
    PGP immunostain results:
    Epidermis and epidermal – dermal junction:
    Moderate reduction of small nerve fiber innervation
    Sweat glands:
    Mild reduction of small nerve fiber innervation
    Arrector pili muscle:
    Not present in this biopsy.
    Blood vessels:
    Mild reduction of small nerve fiber innervation
    Dermal large nerve bundles:
    Reduced axonal density
    Diagnosis:
    Reduced small nerve fiber innervation as described above.

אשמח לקבל את התייחוסתך, תודה מראש.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    זה אומר שיש ירידה קלה בסיבי העצב הקטנים, יכול להתאים לנוירופתיה תחושתית קלה. לגבי המשמעות לגביך עליך להתייעץ עם הרופא שהפנה אותך לבדיקה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

דוד
    משתתף

[quote="דר רון דבי" post=8348]שלום
    זה אומר שיש ירידה קלה בסיבי העצב הקטנים, יכול להתאים לנוירופתיה תחושתית קלה. לגבי המשמעות לגביך עליך להתייעץ עם הרופא שהפנה אותך לבדיקה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג[/quote]

שלום ד״ר רון דבי,

תודה רבה לך על תשובתך.
    ֿ
    אשמח אם תוכל לענות לי על כמה שאלות נוספות:

1) רשמת שהמקרה שלי מתאים לנוירופתיה תחושתית, האם התוצאה יכולה להתאים לדברים אחרים, אם כן אשמח לדעת מהם?
    2) האם נוירופתיה תחושתית יכולה להופיע כתוצאה מתאונה? למשל בלטי דיסק מרובים בגב התחתון עם לחץ על השק התקאלי, כתוצאה מעבודה פיזית?
    3) נבדקתי אצל הרבה מומחים. אחד הרופאים קבע שאני סובל מפיברומיאלגיה, האם יש קשר לממצאים של הבדיקה?

במידה וזאת נוירופתיה תחושתית קלה, איני רוצה לדמיין מה זאת נוירופתיה בדרגה קשה יותר.
    אני סובל מכאבים בכל הגוף, זרמי חשמל בכל הגוף (אפילו באשכים ובאזור בין הרגלים – זה נוראי), זרמי חשמל בבטן, קפיצות שרירים בכל הגוף, רעד בפנים, כאב בחזה, התכווצויות שרירים, נימול באצבעות של הרגליים והידיים, תחושת שריפה של הכפות רגליים, כאבי ראש – תחושה של זרמים עדינים בקרקפת ותחושה של כבדות, עייפות כרונית, כאבים באזור האגן, כאבי ברכיים, קשיי הליכה, בעיות בשיווי משקל, כאבי גב… זרמי החשמל כל כך חזקים, שאני צועק מרוב הכאב, לא יכול להתאפק ומאבד את השיווי משקל.

איכות החיים שלי פשוט נהרסה ואני מרגיש כמו אדם בן 95.

ביצעתי הרבה בדיקות: emg,eeg,mri, ct, lp. בינתיים קשה לרופאים לתת אבחנה מדויקת ולהגיד לי ממה אני סובל בדיוק.

אני מצטער אם הצפתי אותך בכל התחושת שלי. פשוט אני סובל נורא, איני יודע למי אפשר עוד לפנות ומה אני יכול לעשות.

תודה רבה ובהערכה גדולה,

דוד

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אין קשר בין תאונה לנוירופתיה. בקשר לפיברומיאלגיה יש עבודות שמראות שיש ירידה בסיבי העצב הקטנים בעור, כך שיתכן שיש חפיפה בין שני המצבים. בד"כ הבדיקות הרוטיניות במצבים אלה תקינות. ביופסית עור לעיתים מדגימה שינויים אך לא תמיד. בכל אופן, נוירופתיה של הסיבים הקטנים וגם פיברומיאלגיה לא מתקדמות לחולשת שרירים או מעורבות של חלקים אחרים של מערכת העצבים, ויש להתרכז בטיפול בסימפטומים, הן תרופתית והן באמצעים אחרים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

דוד
    משתתף

תודה רבה ד״ר רון.

שבת שלום וסוף שבוע שקט.

אבי
    משתתף

דוד שלום
    אני סובל ממקרה מאוד דומה
    אשמח להחליף מידע

מחכה לשוחח איתך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בבדיקה בודקים רק את קצות העצבחם כך שהיא לא בודקת דברים אחרים. נוירופתיה אינה תוצאה של תאונה. לעיתים קרובות אין קשר בין חומרת הסימפטומים לחומרת הנוירופתיה. כשהעצבים כבר לא מתפקדים אז כבר יש ירידה בתחושה, כשהם פועלים ביתר, אז יש תחושות לא תקינות כמו אצלך, ואז הבדיקות תקינות. גם בפיברומיאלגיה האדם סובל אבל הבדיקות תקינות, כי מדובר בשינוי בסף של הכאב. בשלב מסויים צריך להתחיל לטפל בסימפטומים, בידיעה שמיצית את הבדיקות.

בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

דוד
    משתתף

שלום ד״ר רון דבי,

אני מבין אותך ואת דבריך. כיצד אפשר לטפל ביסמפטומים? ניסיתי הכל, שום דבר לא עוזר.

תודה רבה לך ד״ר רון דבי,

בכבוד רב,

דוד

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שבת שלום

דוד
    משתתף

שבת שלום ד״ר רון דבי,

איני כועס, אני פשוט מיואש.
    תודה רבה לך על המאמץ לעזור לי. אני לא יודע אם עברתי את כל הבדיקות ואם מיציתי את כל הטיפולים.

בכבוד רב ותודה רבה,

דוד

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.