מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #27175
  ירין
  משתתף

  היי דר , מעל לחצי שנה אני סובלת מקפיצות שרירים בירכיים ובשוקיים אני יכולה לראות את השריר קופץ מתחת לפני העור לפעמים העיוות בשריר נמשך לכמה שניות בנוסף יש לי כאבים שורפים לאורך כל הרגליים בדגש על הירכיים . במנוחה אני מרגישה תחושת דקירות לאורך הרגליים ההתמקדות בירכיים , לציין כי כבר מעל חודש אני סובלת מדקירות בראש התחשוה היא כמו התחשמלות , הדקירות מהירות ,עוברות בשנייה , פעם בצד ימין ופעם בשמאל ,פעם הדקירה היא בראש למעלה ופעם למטה בכל פעם מקום אחר . ביצעתי בדיקת Emg אשמח לפיענוח תוצאות הבדיקה מהידע והנסיון שלך , העלתי את תוצאות הבדיקה בקובץ בנוסף ארשום פה את תוצאת הבדיקה במידה ולא נשלח הקובץ .
  תשובת הבדיקה :
  NVC
  ללא פתולוגיה פריפרית מוטורית ותחושתית.
  EMG
  חוסר הרפייה במנוחה בשריר RT VASTUS INT , תוצאות הבדיקה האלקטרופיזיולוגית יכולות להתאים לרדיקולופטיה מעבדתית כרונית קלה C7, יותר משמעותי מבחינה מעבדתית L4-5 BILAT מודגש יותר מימין לקורולציה קלינית בקהילה !
  נא הערכה קלינית לצורך אימות ההערכה המעבדתית וקביעת חומרת הפתולוגיה הקלינית !!!
  יש לבצע הערכה קלינית לצורך קורלציה להערכה הנוירופיזיולוגית ולקבוע את חומרת הליקוי הקליני .
  הייתי אצל נירולוגית הראתי לה את תוצאות הבדיקה היא עשתה לי בדיקת רפלקסים הליכה בקו ישר ובדיקת אישונים , הביאה לי הפנייה לאורתופד והפניה לדימות mri מוח . אני לא יודעת מה עובר לי על הגוף אני כבר נואשת אשמח ממש לעזרתך

  #27176
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לפי הפענוח הממצאים בבדיקה הם די קלים. ההולכה בעצבים תקינה, כך שלא מדובר במחלה של העצבים ההיקפיים. נראה שיתכן שיש שינויים בעמוד השדרה כמו בלטי דיסק וכו' שלוחצים על העצבים. לכן הרופאה הפנתה אותך לבדיקת אמ.אר.איי.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #27177
  ירין
  משתתף

  תודה רבה על תשובתך דר מעריכה מאוד הרגעת אותי באיזה שהוא אופן
  ולגבי בלטי הדיסק שלוחצים מה עליי לעשות ? האם בדיקת ה-mri מוח מספיקה ? יש צורך לבקש בנוסף צילום עמוד שדרה?

  #27187
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  רוב הסיכויים שבדיקת MRI מוח לא תדגים ממצא רלוונטי לבעייתך משום שדקירות בקרקפת מקורן בד"כ ברגישות של עצבי הקרקפת התחושתיים ולא בעייה מוחית. בכל אופן, תתייעצי בעניין עם הרופא שלך. לגבי הדיסקים, פיזיותרפיה, פעילות גופנית וגם רפואה משלימה יכולים לעזור.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #27226
  ירין
  משתתף

  היי דר אני סובלת מכמה סיפטומים כרונים שלא עוברים מעל לחצי שנה .
  קפיצות שרירים בכל הגוף רגליים ידיים, גב,בטן, לסת ,ישבן . קפיצות שרירים באופן יום יומי . קפיצות שריר שניתן לראות מתחת לעור . תחושת עקצוצים מציקים בכל מיני אזורים בגוף , התקפי ״שריפה״ תחושת שריפה בירכיים פעם בירך ימין פעם בירך שמאל ההתקף יכול להמשך שעה ויותר ואף לעיתים רחוקות מעיר אותי משינה . בזמן האחרון יש לי תחושת הירדמות ברגליים כאשר אני נוהגת (נסיעה קצרה 20 דק) נרדמת לי רגל ימין . וגם בזמן ישיבה נרדמות לי לפעמים שתי הרגליים הרגשה של חוסר תחושה איך אני יכולה לקום וללכת .ולאחר דקה שתיים ההרגשה משתחררת. עוד תופעה מציקה היא בכתף +זרוע שמאל הרגשה תמידית של כאב אומנם כאב קל ונסבל אבל כאב קבוע שלא חולף . לציין כי לעיתים יש לי כאב דוקר בגב התחתון הרגשת ״זרמים שורפים״ למספר שניות ונעלמים . ישנם דקירות כואבות מאוד בישבן בצד ימין . ביצעתי בדיקת emg ארבע גפיים בבית חולים לוינשטיין שיתפתי אותך בתוצאות הבדיקה ואמרת כי הממלאים הם די קלים ויש חשד לבלטי דיסק בגב . פניתי לפרופסור רונית גלעד אשר ביקשה שאעשה בדיקת emg חוזרת מכיוון שלא מסתמכת על הרופא שביצע לי את הבדיקה . ובנוסף ביקשה שאישה בדיקת דם ck . בדיקת הדם ck יצאה תקינה . ביצעתי בדיקת emg – מחט בארבעת הגפיים ,ובדיקת חשמל רק ברגל ימין ״הבעייתית״ עפ החלטת הרופא . הבדיקה בוצעה ע״י דר ויטלי פינקלשטיין במדיקל סנטר תא .
  תוצאות בדיקת emg תקינות . חזרתי לפרופסור רונית אשר אמרה כי השרירים שלי בסדר . יש לי תור לבדיקת mri-מוח בעוד שבועיים הוסיפה לי לבצע בדיקת mri עמוד שדרה צווארי ומותני ואחרי זה לבצע בדיקת ביובייסת עור בחשד לנירופתיה של הסיבים הדקים . אני ממתינה לבצע את הבדיקות ולראות מה ההמשך אבחון שלי . כרגע יש לי מספר שאלות אשמח לתשובתך ולעזרתך
  1.בבדיקת emg הראשונה! – ארבע גפיים כולל מחט וחשמל נמצא חוסר הרפייה בשריר RT VASTUS INT תוצאות הבדיקה האלקטרופיזיולוגית יכולות להתאים לרדיקולופטיה מעבדתית כרונית קלה c7 , יותר משמעותי מבחינה מעבדתית L4-5 BILAT מודגש יותר מימין . ובבדיקת emg (מחט ארבע גפיים חשמל רגל ימין בלבד ) בפעם השנייה לא נמצא דבר . האם להסתמך על הבדיקה השנייה ? האם אתה רואה לנכון שאבצע בדיקת emg נוספת ?
  2.יש לי תור לבדיקת mri -מוח האם אני יכולה לבצע באותה הבדיקה את האזור של עמוד השדרה צווארי ומותני ? או שאני צריכה לבצע כל בדיקה בנפרד .
  בבקשה ממך דר עפ הניסיון הרב שלך והידע שלך ועפ התסמינים שיש לי ממה אתה משער שאני סובלת ?
  קובץ 1 -תוצאות בדיקת emg ראשונה
  קובץ 2 – תוצאות בדיקת emg שנייה
  קובץ 3 – המשך טיפול של פרופסור רונית גלעד

  #27229
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  פרופ' רונית גלעד היא נוירולוגית מצויינת ואני סומך עליה לחלוטין.
  גם אם יש לך רדיקולופתיה קלה, זה ממצא שכיח ושגרתי ואינו מצדיק לבצע בדיקה נוספת. מה גם, שבצעת בדיקת אי.אם.גי אצל ד"ר פינקלשטיין שהוא מומחה בתחום. לגבי האמ.אר.איי, בד"כ עושים בדיקת נפרדת לכל איזור.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #27230
  ירין
  משתתף

  תודה רבה לך דר רון דבי מעריכה כל כך את תשובתך ועזרתך

  #27231
  ירין
  משתתף

  דר רון דבי אשמח לתשובה נוספת ממך , אני קצת מוטרדת מכל הסימפטומים האלה שלא חולפים האם אתה משער שלפי הסימפטומים ימצאו משהו בבדיקות הmri? ואם כן מה זה יכול להיות ?

  #27237
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  אולי כדאי לעשות MRI של עמוד השדרה המותני, על מנת לראות אם יש לך בלטי דיסק. אבל תתייעצי בעניין עם הרופא שמטפל בך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.