מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26916
  שני
  משתתף

  קיבלתי תוצאות Mri אליו נשלחתי בגלל נימולים בכל הגוף ותחושת כבדות בידיים כתפיים חזה ורגליים. בדיקות נוירולוגיות שעברתי עד כה היו תקינות. אשמח לעזרה לפענוח ה Mri, שכן אני בלחץ שלא מדובר בטרשת נפוצה. אלו הממצאים של הMri מוח: היפראינטנסיות עדינה בפלייר בסמוך לקרן העורפית משמאל, אינה ספציפית. ללא עדות לתהליך תופס מקום או אוטם טרי. ממצאים בסינוסים פאראנזליים בנזופרינקס כמפורט לא הודגמו בבדיקת ct קודמת, לקורלציה עם בדיקת אא״ג שאלה של פרנגיטיס, סינוסיטיס חריפה. ואלה ממצאים של Mri צווארי בסיכום: אות תקין מחוט השדרה הצווארי. יישור של הלורדוזיס הצווארי התקין עם שינויים ניווניים ודיסקוגנייים בעלי השפעה קלה על השק והנקבים מימין בגבהים c3 ועד c6 כמפורט. קשריות לימפה צוואריות אשר גדלו מעט בהשוואה לבדיקת ct. אודה לעזרתכם אני ממש בלחץ

  #26920
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לפי הפענוח ששלחת לא נראה שיש סיבה לדאגה. במוח נראה שמדובר בממצא לא ספציפי וחט השדרה הצווארי תקין, כך שעל פניו לא נראה שמדובר בטרשת. אבל תתייעץ כמובן עם הנוירולוג ששלח אותך לבדיקה, כי חשובה הקורלציה הקלינית.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #26925
  שני
  משתתף

  ראשית תודה רבה. בהמשך של הפענוח של Mri צווארי רשום שיש היצרות קלה של של התעלה בנקודות c3-c6 עד לכדי 10 מ״מ בציר קדמי אחורי. זה יכול להסביר את בעיית הנימול שלי בידיים רגליים ראש שכמות וחזה?

  #26928
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תלוי אם יש לחץ על חוט השדרה או שורשי העצבים.
  תצטרך להתייעץ בעניין עם הנוירולוג שהפנה אותך לבדיקה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.