מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26419
  שמעון
  משתתף

  שלום רב,
  אשמח לעזרה בהבנת הבדיקות של אבא, חולה דמנציה .

  ct ראש לפני 3 שנים:
  a generalized parenchymal atrophy is noted with associated bilateral periventricular and subcortical leukomalacia.
  degenerative vascular calcifications are seen in the bilateral cavernous carotid and vertebral vessels. the examination is otherwise grossly unremarkable.

  כעת CT נוסף בו נכתב:
  "חדרי המח מעט מורחבים וכן החריצים והציסטרנות – תואמים לגיל הנבדק. ללא עדות לדימום, סטיית קו אמצע, אפקט מסה או הידרוצפלוס. ללא ממצא מוקדי חריף. מוקדים היפודנסים פזורים בחומר הלבן פריונטריקולרי, סובקורטיקלי ועמוק, קרוב לוודאי על רקע שינויים איסכמיים כרוניים בכלי דם קטנים. הסתיידויות בכלי הדם אינטרה קרניאלים. "

  השאלות שלי :
  לא מצליח להבין אם יש החמרה או דברים חדשים לגמרי שהם מדאיגים ? ממה שקראתי באינטרנט הבדיקה הראשונה זה משהו שבודקים אצל תינוקות? אני מבין שיש בעיחה בכלי דם וזה לא משהו חדש, מה הכוונה ב "מוקדים היפודנסים"? כתוב מצד אחד שזה מתאים לגיל ואז כתוב שיש מוקדים היפודנסים: מה זה ומה הטיפול בזה?
  אשמח לעזרתך להבין האם יש שינוי משמעותי בדמנציה או משהו חדש לגמרי.

  תודה רבה
  שמעון

  #26423
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  בנוגע למשמעות הבדיקה עליך להתייעץ עם הרופא שהפנה את אביך לבדיקה. בכלליות, לפי הפענוח מדובר בדלדול של רקמת המוח ושינויים (היפודנסים) שמעידים על מחלת כלי הדם. לגבי הרחבת החדרים, במבוגרים הסיבה היא בד"כ משנית לדלדול רקמת המוח ולכן החדרים מתרחבים. בתינוקות מדובר בבעיות אחרות.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.