מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16238
  אלמוני
  אורח

  שלום רב,

  יום אחד התעוררתי עם סנוור בעין שמאל וירידה בראיה עקב כך. הגעתי לבית חולים שם בצעתי בדיקת עיניים שתוצאותיה הראו כי שתי העיניים תקינות מבחינה מבנית. כיוון שלא נמצאה פגיעה כלשהי בחלקי העין השונים הופנתי לנוירולוג אשר שלח אותי לבצע CT וMRI. במקביל קיבלתי טיפול בסטרואידים בפולס IV למשך 5 ימים. לאחר סיום הטיפול הראייה שלי חזרה למצב תקין.
  בבדיקת ה-CT נצפה עיבוי של עצב הראייה (טכני? אמיתי?)
  בבדיקת ה-MRI נצפו התוצאות הבאות:
  מודגמים 2 נגעים מוקדיים בעלי אות גבוה בשקלול T2: שניים בחומר הלבן התת קליפתי בהציספרות המח הגדול באונה פרונטאלית דו"צ ופארטאלית משמאל. לא מודגמים מוקדים בקורפוס קאלוזום-גופו בגדר הנורמה. המוקדים אינם עוברים האדרה לאחר הזרקת גדולוניום. חדרי המח והפיסורות בהתאם לנורמה. הודגמו סימני זרימה בכלי הדם הגדולים.
  לסיכום: מוקדים ספורים בלתי ספציפיים בחומר הלבן כמתואר.
  דרושה קורלציה קלינית מעבדתית.
  ביקורת הדמייתית לפי שיקול קליני.
  מה אומרות תוצאות ה-MRI? האם יתכן ואבחון זה מרמז על טרשת נפוצה או מחלה עצבית כלשהי אחרת או שמדובר באירוע חד פעמי? האם מספר הנגעים יכול לגדול ולגרום להתקפים חוזרים ונשנים?
  איזה בדיקה נוספת תאפשר קורלציה קלינית מעבדתית?
  האם ישנו טיפול המונע פגיעה במיאלין?
  אשמח לתשובה,
  תודה מראש,
  מיכל.

  #16250
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  את צריכה להתייעץ עם הנוירולוג שבדק אותך ושלח אותך לבדיקה. האבחנה תלויה הן הממצאי ה- MRI והן בממצאי הבדיקה הקלינית והתרשמות ה- נוירולוג. במקרה שלך, לפי פענוח ה- MRI הממצאים אינם ספציפיים ואינם אבחנתיים לאבחנה של טרשת נפוצה , ולכן חשוב מאוד הרושם הקליני של הנוירולוג.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.