מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאת
    משתתף

ד"ר שלום רב,
    אני 8 חודשים אחרי לידה ראשונה בניתוח קיסרי. מאז סובלת מאוד מתחושות שונות ומשונות. בהתחלה התחלתי להרגיש לחץ בשוק רגל ימין כאילו גרב גרובה בה, אח"כ התחילו לסירוגין תחושות כאב כמו מין דקירות או התכווצות בשוק קרסול לפעמים ירך….כמו כן היו לי גם כאבים באזור החזה וצלעות שבאו והלכו. התחושות ברגל התחילו להשתנות לפעמים תחושה של קור או חום , לפעמים לחץ ברגל עם נימלולים ועיקצוצים, תחושות כאב, לאחרונה החלו קפיצות שרירים בשתי הרגליים אך בעיקר ברגל ימין ותחושה של כובד כאילו הרגל עם מישקולת …התופעות באות והולכות לפעמים מורגשות גם ברגל השנייה לפעמים גם ביד אך מתמקדות בעיקר ברגל ימין.יחד עם זאת התחלתי להרגיש תחושת רדימות בגב העליון בצד ימין כאילו אזור מסוים רדום…כשאני נוגעת זה לא באמת רדום .התחושות מאוד מטרידות ולא נעימות ואני מרגישה חרדה גבוהה לגביהן. פניתי לשלל רופאים עברתי המון בדיקות דם וצילומים שיצאו תקינים. הייתי אצל 2 נוירולוגים שונים , בבדיקה הנוירולוגית קיימת עירות קלה בהחזרים אך ללא ממצא אחר, בדיקות mri מח וmri עמוד שדרה גבי תקינים לגמרי למעט בלט דיסק בחוליות d10,11 . ביצעתי לפני שבוע בדיקת emgשגם יצאה תקינה לחלוטין , הרופא שביצע אמר שאין בפירוש מחלת עצבים. אני אובדת עצות וחרדה כבר חודשים ארוכים, , ישנם נק' בגוף שכשנוגעים בהם הן כואבות לי בעורף ברגליים ובגב האם יכול להיות שיש לי פיברומיאלגיה? אני סובלת שנים מתסמונת המעי הרגיז אז אולי יש קשר…אני מאוד מודאגת שיש משהו שלא עולים עליו כמו מחלות נוראיות כגון ניוון שרירים , ד"ר אשמח מאוד לשמוע את דעתך ולמי אתה ממליץ לי לפנות? האם להמשיך בירור נוירולוגי?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

אני שמח שכל הבדיקות כולל ה- MRI תקינות, ושגם הנוירולוגים לא מצאו בעיה. התופעה של הפרעות תחושה ללא ממצא בביקות היא תופעה שכיחה, לעיתים קרובות כתוצאה ממתח, לעיתים מצב של רגישות של מערכת העצבים, לעיתים סימנים של פיברומיאלגיה או מצבים דומים. במקרים כאלה, ברגע שנשללה מחלה נוירולוגית או אחרת יש להתרכז בטיפול הסימפטומטי , כלומר טיפול נגד הסימפטומים.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.