Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה תחושתיות בכפות ידיים ורגליים

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19225
  magal101
  משתתף

  אני בן 42, ולפני כחודש וחצי התחילו לי תחושות הירדמות, עקצוצים, צריבה וכאב ברגל שמאל ותוך מספר ימים הדבר התפשט לכף הרגל השנייה ולשתי כפות הידיים.
  הייתי בבדיקת נוירולוג שעשה בדיקה מקיפה ואמר שאין לי נוירופתיה.

  ממה שקראתי כאן, הכל מתאים להתחלה של נוירופתיה- האם יש צורך בסממן בדיקתי כלשהי מעבר לתחושות שאני מספר על מנת להוכיח נוירופתיה? האם מדובר פשוט בהתחלה ובהמשך יופיעו סימנים שיאשרו נוירופתיה (מה הרופא מחפש כשהוא בודק אם יש נוירופתיה כי אני לא מרגיש חולשת שרירים או קושי תנועתי אלא רק תחושתי-האם חייב להיות משהו כזה כדי להוכיח נוירופתיה?)

  #19231
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה

  שלום

  שאלה טובה, כעיקרון נוירופתיה היא מחלה של העצבים ההיקפיים, כך שאם הם חולים צפוי למצוא חסר נוירולוגי כזה או אחר, מוטורי או תחושתי. אני מניח שהרופא נוירולוג שבדק אותך לא מצא זאת, ולכן סבר שאין לך נוירופתיה. יתכנו מקרים של בעיות עצביות כולל של העצבים ההיקפיים בהם קיימים סימפטומים תחושתיים אך הממצאים בבדיקה הנוירולוגית מינימלים אם בכלל.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #19232
  magal101
  משתתף

  זאת אומרת שלמרות שכפות הרגליים שלי כואבות מאוד, שורפות, נרדמות, מעוקצצות ובמידה פחותה גם כפות הידיים- כנראה שאין נוירופתיה או שהיא לא מזוהה בבדיקה- אז מה יכולה להיות הסיבה לתחושות הללו שמתנהגות כמו פגיעה בעצבים ההיקפים? (הגעתי למבוי סתום בכל העניין-הרבה תודה על העזרה)

  #19233
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה

  שלום,

  הפרעה בתחושה זה כמובן סימפטום נוירולוגי. מעבר לעצבים ההיקפיים הפרעת תחושה תתכן למעשה עקב בעיה לאורך כל המסלול התחושתי, למשל בחוט השדרה. בד"כ בבדיקה הנוירולוגית ניתן לזהות מה מקור הבעיה. בדיקה תקינה כאמור לא שוללת מצב של פעילות יתר של העצבים, שתתכן בסוגים מסויימים של נוירופתיה. מה בדיוק הסיבה לסימפטומים שלך, את זה תצטרך לשאול את הנוירולוגים שמטפלים בך ובדקו אותך. גם אם לא תמיד הסיבה ברורה, חשוב כמובן לשלול בעיות נוירולוגיות, וזה בד"כ דבר שניתן לעשות.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #19284
  magal101
  משתתף

  שלום ד"ר דבי,

  תודה על תשובותיך.
  תחושת השריפה בכפות הרגליים התקדמה לאיזור הקרסול ולפעמים עולה לשוק, כולל רדימויות. לפני כמה ימים היה לי כאב חזק של לילה בקרסול שעבר למחרת בבוקר וכיום יש לי כאב קל בברך-אין לי אדמומיות סביב המפרקים, קיימת אולי נפיחות מזערית- יכול להיות שמדובר בדלקת פרקים.
  שאלה נוספת- לפעמים אני מרגיש שקשה לי להתמקד עם הראייה, האם הסימפטומים שתוארו בהודעה הראשונה והשלישית בשרשור זה יכולים להתאים לטרשת נפוצה או למשהו מוחי אחר?
  דבר אחרון- כיצד אפשר לקבוע איתך פגישה באופן פרטי ולקבל ייעוץ (אני לא מעוניין לעשות בדיקת EMG כיוון שאני לא מרגיש חולשה או קושי משמעותי בתפקוד וגם כי בדיקות גופניות נוירולוגיות יצאו תקינות-לדעתי סבירות גבוהה שהבדיקה תצא תקינה ואני לא מעוניין לחוות את הסבל הכרוך בה- האם זה תנאי לפגישה איתך או להמשך ייעוץ איתך? במילים אחרות- אתה מחייב לעשות EMG לפני חוות דעת סופית גם אם הבדיקה הנוירולוגית תקינה?)

  #19296
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה

  שלום
  יש מצבים שבהם ההפרעה העצבית מתבטאת בפעילות יתר של העצבים ולא בהרס שלהם, ואז לא רואים בבדיקות, למרות שיש סימפטומים וכאבים וכו'. אתה לא היחיד עם הבעיה הזו, וזה שהבדיקות תקינות לא אומר אתה במבוי סתום.

  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #19304
  magal101
  משתתף

  אז מה בעצם אפשר לעשות? האם הסימפטומים שרשמתי בהודעה הקודמת יכולים לרמז על דלקת פרקים (בעייה אורתופדית) או טרשת נפוצה? ומה בעניין ייעוץ פרטי ממך? ואם אכן מדובר בפעילות יתר, מה אפשר לעשות? זה הולך ומתגבר…

  #19311
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  לגבי אבחון הבעיה כמובן שתצטרך לדבר עם הרופאים שמטפלים בך, ולא במסגרת הפורום. בנוגע לטיפול הסימפטוממטי להפרעות התחושה יש תרופות שיכולות לעזור, לעיתים גם טיפולים משלימים יכולים להקל.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.