מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19324
  הדס
  משתתף

  שלום,
  אודה מאוד לעזרתך.
  בן זוגי בן 35, בשבועיים האחרונים סובל סבל נוראי מתחושת שריפה ברגליים, ידיים וגם באזור הפנים. מדובר בתחושות שגורמות לו סבל רב והוא מתקשה לעבוד.

  רקע: מדובר בבחור בריא בסך הכל, אולם סובל מהפרעה על רקע נפשי- הפרעה סכיזואפקטיבית. אי לכך מזה שנים ארוכות לוקח תרופות פסיכיאטריות שונות. בשנים האחרונות לוקח סרקוואל, למיקטל, ורסיטל במינון בינוני. מעולם לא סבל מתחושות "שריפה" כאלה קודם לכן.
  לפני כחודש וחצי אושפז במח' פסיכיאטרית בעקבות התקף מאני. בעת האשפוז טופל בזריקות קלופיקסול, בליתיום, בוואליום ובתרופות נוגדות תופעות לוואי מסוג דראלין ודקינט.

  מאז יצא מהאשפוז לפני חודש ושבוע, חזר לטיפול התרופתי ה"רגיל" שלו אותו ציינתי קודם. בשל החמרה דכאונית החל לקחת אפיקסור לפני כ-4 ימים.
  אני מפרטת את הטיפול התרופתי משום שרוצה להבין האם יכולה להיות אופציה שהכאבים הנוראיים (תחושת שריפה) יכולים להיגרם מפגיעה עצבית כתוצאה מהטיפול התרופתי האינטנסיבי אותו קיבל לאחרונה. כמו כן, האם יכול להיות שאלה תופעות לוואי של התרופות מלפני חודש וחצי המופיעות באיחור או תופעות גמילה מהן? כמו כן, האם שמעת אי פעם על כאב עצבי כה חמור שיכול להיות חלק ממצב דכאוני (כלומר על רקע נפשי בלבד?)?
  טרם עבר בדיקות נוירולוגיות כלשהן, אנחנו מחפשים את כיווני הבדיקה הרצויים.
  תודה רבה.

  #19338
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תחושת שריפה בגפיים

  שלום
  הסימפטומים שציינת אינם טיפוסיים לתופעות לוואי של התרופות הפסיכיאטריות. בכל כדאי כדאי מאוד שתתייעצו עם הפסיכיאטר שמטפל בבעלך. במידה והפסיכיאטר לא יחשוב שמדובר בבעיה הקשורה לתחומו, כדאי אז שבעלך יבדק גם על ידי נוירולוג , כי קיימת כמובן האפשרות שמדובר בהפרעה נוירולוגית ללא כל קשר לבעיה הנפשית.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

  #19341
  הדס
  משתתף

  שלום ותודה,
  אחרי שני ביקורים בחדר מיון, אתמול בלילה היה אצל נוירולוג בבי"ח כרמל בחיפה, לא מצא בעיה נוירולוגית. תחושת השריפה היא בכל הגוף, חמורה ביותר, אקוטית, פשוט סבל איום ונורא שמחמיר.
  החשד שלו הוא שמדובר בסימפטומים פונקציונליים, אבל במקרה של המשך התופעה הוא רוצה לעשות MRI מוח.
  אשמח לדעתך.

  #19345
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לא תמיד במצבים אלה הבדיקות כולל הבדיקה הנוירולוגית מראות משהו. לעיתים מדובר בפעילות יתר של העצבים ואז צריך לחשוב על טיפול.
  בכל אופן תמשיכו את המעקב והטיפול על ידי הנוירולוג.
  בברכה
  דר׳ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.