מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מיכליק
    משתתף

שלום רב,

ב -4 חודשים האחרונים אני חווה חרדה קשה שהתחילה בעקבות עומס גדול וחזרה לאחר נסיעה של שבועיים לחו"ל.
    מחזרתי חוויתי כאבים בשכמות ועייפות גדולה מאוד וקושי בנשימה.
    עברתי בדיקות דם ובדיקה מקיפה על ידי רופא ריאות כולל א.ק.ג , כל הבדיקות יצאו תקינות.
    לאחר כחודש הקושי בנשימה חלף, אך התחילו התקפי חרדה המלווים במחשבות של "למה כל הזמן אני מרגישה לא טוב" , איך יכול להיות שעם כל התופעות הפיזיות אני בעצם בריאה?

ב- 5 שנים האחרונות נשלל MS על ידי שתי בדיקות MRI ראש (האחרונה ב- 2012 ) בשל תופעות של נימולים ודקירות והתקפי מיגרנה חוזרים עם ובעיקר תופעות של אאורה (כאב הראש פחות משמעותי התופעות הויזואליות יותר).

מזה כחודש לאחר התקף שכנראה היה מיגרנה עם אאורה, אני מרגישה תחושה של רדימות בחלק מהאיברים בגוף, רגל שמאל בשוק, יד שמאל ולחי שמאל לצד השפה.
    התחושה הזו הייתה גם לפני כשנה אך ייחסתי זאת לעומס שהיה לי באותה התקופה וחשבתי שייתכן ומדובר בתחושות שנובעות מכאבי גב.
    כעת שחזרו התחושות והופיעו במקומות נוספים (בעבר זה היה רק צד שמאל בפנים וברגל וכעת גם ביד שמאל ולעתים בצד ימין של הפנים ואפילו פעם אחת ביד ימין ), הבנתי שלא מדובר בפנים מליקוי מהגב ושעליי ללכת להיבדק.
    ביקרתי בשבוע שעבר אצל נוירולוג – ביצע בדיקה גופנית והסתכל בדיסק הבדיקה של MRI ראש מ- 2012
    המליץ על בדיקה של MRI עמוד שדרה צווארי, אני אלך לעשות אותו,
    עשיתי בדיקת EMG שיצאה תקינה.
    מה שבנתים ראיתי שרשם הרופא שיש מצב של אי החזר רפלקסים – ורציתי לשאול על מה זה יכול להצביע, להלן מה שכתב הרופא:
    "ממצאים – הכח שמור, התחושה תקינה.
    החזר ביצפס שמאלי לא הופק, החזרי פיקה מופקים ב- reinforcement בלבד, משמאל ירוד יותר, החזר עקב ימני אינו מופק.
    החזרי דופן הבו לא הופקו, סימטרית.

על מה זה יכול להעיד?

האם יש צורך לדעתך בבדיקות נוספות ?

ייתכן ותופעות כמו שאני מתארת מגיעות מהגב? כי אני חווה כאבי גב – גם עליון וגם תחתון, שמוחמרים אני מניחה גם מהלחץ והמתח שאני חווה בתקופה האחרונה.

הייתכן וכל התופעות נובעות מלחץ וחרדה? האפשרי דבר כזה? ברור לי שצריך לשלול דברים בבדיקות כמו MRI אבל אני שואלת את עצמי האם ייתכן שהמקור הוא נפשי בלבד (מה שמאוד ירגיע אותי אגב ויעזור לי להתמקד במקור הבעיה אחרי שלילה של כל הגורמים הפיזיים )

המון תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מדובר בתלונות מגוונות, יתכנו כמובן על רקע נפשי. בכל אופן זה שה- MRI של המוח תקין זה מצויין, כי בד"כ בטרשת יש ממצאים חריגים. החזרים ירודים אינם אופיינים לטרשת, בטרשת זה בדרך כלל הפוך, ההחזרים בטרשת בד"כ מוגברים. בנוגע למקור התלונות שלך, את צריכה כמובן לסיים את הבירור הנוירולוגי שלך ולהתייעץ עם הנוירולוג שלך. יש מצבים רבים של תלונות תחושתיות שלא באות לביטוי בבדיקות, יכולות להיות קשורות למתח, לסף גירוי נמוך וכו'. גם במיגרנה למשל, שיכולה להיות מלוונ בהפרעות תחושה הבדיקות תקינות.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.