מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15514
  אלמוני
  אורח

  כשבוע וחצי שיש לי תחושת נימול ביד שמאל – בזרת, במחציתה של האצבע הסמוכה לזרת, ובכרית כף היד בהמשכה של הזרת.
  לאחר יומיים שהתחושה לא עברה ניגשתי לרופא משפחה שאמר שזה דבר שכיח במקרה של מכה במרפק ועובר לבד.
  לא זכור לי שקיבלתי כל מכה, הייתי אכן נוהג להישען רבות על מרפק שמאל. אך גם לאחר שבוע של המנעות מכל לחץ על המרפק התחושה לא עברה.
  באותה פגישה עם רופא המשפחה ביקשתי גם בדיקות דם שהיו תקינות פרט לכולסטרול מעט גבוה- כך שכנראה למרות שיש לי BMI גבוה לא מדובר בבעיות סוכר.

  יש לציין שהיה לי בעבר Bell's falsy שנמשך מעל חצי שנה עקב אבחון מאוחר, כך שחשוב לי לתפוס בזמן את המקרה. האם עלי אכן לחכות שהתחושה תעבור לבד או שעלי לנסות לראות נוירולוג במהירות?
  אשמח לקבל תשובה (ובמידת האפשר עותק לsmryaron בhotmail.com )

  #15519
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תחושת נימול

  שלום,

  הסימפטומים כפי שאתה מתאר אכן מתאימים ללחץ על עצב (העצב האולנרי), המעצבב תחושתית את הזרת וחצי מאצבע רביעית, והמשך כף היד עד שורש כף היד. לרוב מדובר בלחץ על העצב באיזור המרפק, אך לא תמיד.
  חשוב כמובן לאבחן את הבעיה, מאחר שיש לכך חשיבות מבחינת הטיפול. האבחון מבוצע על ידי בדיקת נוירולוג ובדיקת הולכה עצבית , EMG. בינתיים מומלץ שתמנע ככל האפשר מכיפוף המרפק מאחר שתנוחה זו מגבירה את הלחץ על העצב.
  כמו בכל בעיה נוירולוגית, רצוי לא להתעכב עם הבירור מאחר שככל שהנזק לעצב נמשך, יתכן שחלקו יהיה כבר בלתי הפיך. לא מדובר בבעיה דחופה מאוד, אך יש לא הייתי מציע לדחות את הטיפול בעניין.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.