מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נאור
    משתתף

שלום ד"ר. בן 38, בריא. ביקרתי אצלך לפני כ 3 שנים ע"ר קפיצות שרירים, בדיקתך תקינה. מאז האירוע חזר מס' פעמים, נבדקתי מס' פעמים נוספות לאחרונה לפני כ 5 חודשים, הבדיקות הנוירולוגיות תקינות. אתה כינית את התופעה "גירוי יתר של מערכת העצבים והשרירים שלי".
    במהלך השנים האחרונות אני סובל מכאבי שרירים (לא מאד חזקים), כל כמה חודשים במקום אחר (צוואר, גב תחתון וכדומה). במהלך החודש האחרון יש כאבי שרירים בגב (עליון ותחתון) לסירוגין, אשר מקרינים לי ל 2 הרגליים. מדובר בתופעה מוכרת לי בשנים האחרונות. מה שהתווסף לכך, זה מעין צריבה או תחושת שריפה שמופיעה בכל מיני מקומות בגוף (יד, רגל, ירך, פנים), לשניה אחת ונעלמת. יש שעות בהן התופעה נעלמת. אני חושש שמא התופעה הזו קשורה למחלה עיצבית חמורה (טרשת או משהו בסגנון), והבדיקה הנוירולוגית האחרונה כאמור הייתה לפני כחצי שנה. האם מה שאני מתאר מתאים להתחלה/התפתחות מחלה קשה? האם סביר הרבה יותר להניח שתחושת הצריבה הנקודתית (אגב היה לי את זה לפני 3 שנים) ואתה טענת שמדובר בגירוי יתר, היא חלק מכאבי השרירים והאופי הכללי של מערכת העצבים שלי?
    אני מוטרד מאד שמא מדובר בתחילתה של מחלה. אשמח לשמוע את דעתך והאם יש צורך בבדיקה נוירולוגית נוספת
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    נשמע שהכל תוצאה של גירוי יתר של העצבים, כשמדובר בעצבים המוטורים אז הביטוי הוא קפיצות שרירים, וכשמדובר בעצבים התחושתיים הביטוי הוא הפרעות תחושה שונות במקומות שונים בגוף. במקרה שלך לא סביר שמדובר במחלה נוירולוגית כמו טרשת נפוצה וכו'.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.