Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה תחושת "שריפה ברגליים"

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    עופר
    משתתף

דר' רון דבי, שלום רב,
    לפני חצי שנה הותקפתי ע"י נשא HIV, שהזריק לי דם בישבן( נראו "שבילי דם" מתחת לעור ופצע שהגליד לאחר שבועיים)- קיבלתי טיפול מונע ל-HIV,
    לאחר 3-4 שבועות היו המון תסמינים: בלוטות לימפה מוגדלות בצוואר, לימפוציטים מעל הנורמה, חוסר תיאבון, חולשה , כאבי בטן, תחושת "בעירה" באיזור הכבד,פריחה בצורות שונות, פצעים בפה+כיב אדום ועיקצוץ נוראי בפנים,
    ניבדקתי לאחר 3 חודשים ל-HCV נוגדנים+PCR-שלילי,
    ל-HIV ניבדקתי מס' רב של פעמים, החל מ-4 שבועות לאחר חשיפה ועד ל-חצי שנה לאחר החשיפה-שלילי.
    כבר 4 חודשים (כחודשיים לאחר האירוע) רגליי "בוערות" כמו אש קוצים, במיוחד כפות הרגליים, כאב , צריבה, שריפה, שמקרין לכיוון השוקיים, תחושה לא נעימה ברגליים כמו חום, קור, וכל מגע לא נעים לי,
    קשה לי כבר לתפקד, מעדיף ללכת יחף בבית, ברכב מפעיל קירור לרגליים, אני חסר אונים לא יודע למי לפנות, רופאת מישפחה אין לה מענה לתלונותיי,
    כמוכן בלוטות לימפה בשני בתי השחי מוגדלות כבר חודשיים, כלומר, יש זיהום כלשהו בגוף,
    לפי הרופאים במחלקת HIV כנראה שלא מדובר כאן בהדבקה ב-HIV, למרות שעדיין לא בטוח, זו בדיקת נוגדנים ולא הנגיף עצמו,
    האם זו נירופטיה שנגרמה בעקבות HIV או מזיהום כלשהו מהדם שהזריק לי?
    אילו בדיקות עליי לעשות אם ולפני שאקבע אליך תור באופן פרטי?
    תודה מראש,
    כני כמובן בחרדה כבר חצי שנה מהאירוע הנורא…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תחושת שריפה ברגליים,
    התלונות של שריפה ברגליים הן אכן נוירופתיות. לפי מה שאתה מתאר, כנראה שלא נדבקת ב- HIV, וזה כמובן נהדר. יתכן שהתלונות שלך לא קשורת לדקירה. צריך כמובן לברר את הגדלת הבלוטות בלי קשר לנוירופתיה.
    בברכה
    ד׳ר רון דבי
    נוירולוג

עופר
    משתתף

ד"ר רון דבי, שלום רב,
    כאמור לפני 8 חודשים הותקפתי ע""י נשא HIV שהזריק לי דם , עדיין שלילי ל-HIV,
    חודשיים לאחר הדקירה, החלו רגליי "שורפות" בעיקר כפות רגליים כמו צריבה ועיקצוצים, דריכה על אבנים, זרמים וכד', כבר חצי שנה סובל מתופעות אלו…
    בחודש אחרון ביצעתי EMG- תקין
    ובוולפסון ביצעתי ביופסיית עור -סיבים עצבים דקים:
    :Epidgrmis and epidermal-dermal junction
    Mild reducion of small nerve fiber innervation
    :Sweat glands
    Mild reducion of small nerve fiber innervation
    :Arrector pili muscie
    Preserved small nerve fiber inncrvation
    :Blood vessels
    Preserved small nerve fiber inncrvation
    :Dermal large nerve bundles
    Preserved axonal density
    שאלותיי בבקשה,
    האם מדובר בפגיעה בסיבים הקטנים?
    האם זה נזק בלתי הפיך?
    הבנתי שזה קורה גם בהדבקה ב-HIV, למרות שעדיין 8 חודשים לאחר המיקרה התוצאה לבדיקת נוגדנים שלילית….

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    נשמע כמו נוירופתיה קלה של סיבי העצב הדקים. לרוב הבעיה לא מתקדמת, והסימפטומים אף עשויים להיות מוטבים עם טיפול או ספונטנית. HIV זו סיבה אחת נדירה, בד"כ לא מוצאים סיבה ברורה. אם שמונה חודשים אתה שלילי ל- HIV ככל הנראה לא נדבקת בנגיף.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

עופר
    משתתף

דר' רון דבי, תודה רבה על תשובותיך,
    הרופא הנורולוג שלח אותי לביופסיית הסיבים הדקים לאחר שביקשתי , קראתי במאמרים שפירסמת באינטרנט שתופעות אלו של רגליים "שורפות" יכולות להיגרם מבעייה בסיבים הדקים. לא נראה שהוא מבין בתחום זה כ"כ…
    לשאלותיי:
    האם עליי לבקש מרופא הנורולוג הפנייה לבית החולים למעקב וטיפול?
    באיזה טיפול מדובר? האם הטיפול נועד להקל על הסימפטומים או מעכב התפתחות והתקדמות הנירופטיה?(אלו כדורים, מה שמם?)
    מה אוכל לעשות כדי שהנירופטייה לא תתקדם?
    אני מיתנצל ששואל לא מעט שאלות, נא עזור לי לצאת מהמצב הנורא אליו נקלעתי…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה של הסיבים הקטנים

שלום,
    לא תמיד מוצאים סיבה לנוירופתיה של הסיבים הקטנים, ואז הטיפול הוא רק סימפטומטי, כלומר לכאבים ולהפרעות התחושה. הטיפול יכול להיות תרופתי או איר, כמו למשך רפואה משלימה. במידה ומוצאים סיבה, כמו למשל סוכרת, מחלות דלקתיות וכו' אז הטיפול הוא הסיבה. לגבי הטיפול והבירור עליך לפנות לרופא המטפל או לרופא נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

עופר
    משתתף

דר' רון דבי שלום רב,
    כאמור לפני 10 חודשים הותקפתי ע"י נשא HIV שהזריק לי דם , לאחר 3 שבועות תסמינים שונים כמפורט לעיל,
    החל מחודשיים לאחר המיקרה תחושת שריפה ברגליים, זרמים נימול, צריבה, כמו שדורך על אבנים, עיקצוצים,
    ניבדקתי ל-HIV נוגדנים מס' רב של פעמים ואף שילמתי כמה אלפי שקלים לבדיקת PCR (הנגיף עצמו)-בוודאות שלילי ל-HIV,
    אך לדעתי יש מחלה זיהומית אחרת בה נידבקתי, יש סימנים רבים המעידים על כך: בלוטות לימפה בשני בתי השחי כבר כ-7 חודשים, כפות ידיים אדומות עם כתמים, ESR-14 המעיד על זיהום, בכלל ספירת הדם "משובשת" מאז…
    שאלתי היא:
    אלו מחלות זיהומיות אוטואימוניות עלולות לגרום לנירופטיה מלבד איידס?
    אשמח לתשובתך,הייתי אצל זיהומולוג, אך לא ממש עזר לי…
    תודה רבה על עזרתך!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה
    שלום
    הסיבות לנוירופתיה רבות מאוד. מחלות זיהומיות הן חלק קטן, ובד"כ לא מהוות סיבה עיקרית לנוירופתיה. כמו כן, צריך לזכור שבחלק לא מבוטל מחולי נוירופתיה לא מוצאים סיבה כזו או אחרת לבעייתם.
    בברכה וחג שמח
    ד"ר רון דבי

עופר
    משתתף

דר ' רון דבי שלום רב,
    מצטער אך שאלות נוספות,
    מלבד תחושת השריפה-צריבה בכפות ברגליים, עיקצוצים, זרמים(אף בירכיים),
    בלילות מסוימים מיתעורר עקב תחושת הירדמות בידיים ו"סיכות" בכפות ידיים, שנעלם לאחר זמן קצר,
    1.לפי אחד מהמאמרים הבנתי שזה מצביע על משהו(התחושת קוצים-סיכות בכפות הידיים בשעות הליילה)?
    2.הבנתי דבר נוסף שהנירופתיה הולכת ומידרדרת אף לנכות…ומה אני אמור לעשות, לחכות?
    תודה רבה על התייחסותך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום

אתה צריך להיבדק על ידי נוירולוג, כפי שבוודאי כבר עשית. אם הנוירולוג לא מוצא סימנים לפגיעה עצבית בבדיקתו ובדיקת EMG גם לא מעידה על נזק עצבי, אז אין מדובר בתהליך נוירולוגי שגורם להרס של העצבים. המקרים אלה יש מקום לטיפול סימפטומטי, ולהמשך מעקב אצל הנוירולוג, ואולי לשקול בדיקת EMG ביקורת בהמשך.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי

עופר
    משתתף

כאמור
    תחושת שריפה-צריבה בכפות רגליים, זרמים באצבעות רגליים, עיקצוצים, תחושת חום-קור(גם בשוקיים-ירכיים) הירדמות ידיים-קוצים(בשעות הליילה),
    המלצת על מעקב בדיקת סימנים לפגיעה עיצבית אצל נוירולוג ו-EMG נוסף , כדי לשלול תהליך נוירולוגי שגורם להרס של העצבים,
    שאלותיי,
    1.עשיתי EMG יצא תקין לפני 4 חודשים, מתי כדאי לחזור עליו?
    2.עשיתי ביופסיית עור בשאלה של הסיבים הדקים לפני 3-4 חודשים שהראתה "נוירופתיה קלה", לפי דבריך, האם עליי לחזור גם על בדיקה זו כחלק מהמעקב?
    תודה רבה על התייחסותך…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לא חושב שחזרה על בדיקת ביופסית עור תתרום במשהו
    בברכה
    ד"ר רון דבי

עופר
    משתתף

דר' דבי שלום רב,
    כאמור כנראה לאחר זיהום כלשהו לא ידוע(נשא HIV תקף והזריק לי דם בישבן)
    שלילי ל-HIV, אך חודשיים לאחר מכן החלו רגליי שורפות צורבות, עיקצוצים ברגליים שוקיים, מעין דקירות עמוקות בכל מיני איברים בגוף – במיוחד ברגליים,
    הירדמות ידיים(קוצים) בעיקר בלילה, כפות ידיים אדומות מדם.
    ביופסיית עור בשאלת הסיבים הדקים חצי שנה מהאירוע אובחנה נוירופתיה קלה.
    שאלתי:
    האם ייתכן שמדובר ב"פיברומיאלגיה" ולא בנוירופתיה שהרי מדובר בדיוק באותם תסמינים?
    וגם מחלה זו יכולה להיגרם מזהום (יש לי בלוטות לימפה בבתי שחי כבר שנה)
    תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    פיברומיאלגיה זה למעשה מכלול של סימפטומים ללא ממצא כלשהו בבדיקות, כך שתיאורטית אם הסימפטומים שלך מתאימים לפיברומיאלגיה, והם נמשכים מעל חצי שנה אז זו אפשרות. פיברומיאלגיה יכולה להיות מצב בפני עצמו או נלווית לרשימה ארוכה של מחלות או מצבים אחרים.
    כדאי אולי שתתייעץ גם עם ראומטולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

Qqqq
    משתתף

שלום
    לצערי המקרה שלך ארע לי וגם אני בתהליך בירורים שנתיים אחרי הארוע כשבדיקות לאיידס שליליות אשמח אם תשתף במסקנות שלך זקוק לסיוע
    תודה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.