מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19961
  דאגלס
  משתתף

  שלום רב, אני זקוק לעזרתיכם!!!!!!.

  לפני חמישה חודשים התחיל לי כיווצי שרירים מתחת לעין ימין ״טיק״. לאחר מכן זה עבר למצח ואז גם לעין השניה. לאחר מכן היה לילה אחד שהיה לי זרמים(לא חשמליים) בכל הגוף ובקושי ישנתי. יום למחורת הלכתי למרפאה. היה לי לחץ דם גבוה 180/100. לאחר מכן הופניתי לרופא משפחה לביצוע מספר בדיקות. במקביל הרגשתי דפיקות לב בכל הגוף. דפיקות שגורמות לגוף לזוז יחד עימו. רעד בידיים, ברגליים ובראש, כאשר אני מחייך אני מרגיש את השרירים רועדים לאחר מספר שניות וכך קורה בכל הגוף כאשר אני מכווץ את השריר לצורך ביצוע פעולה מסויימת הוא רועד לאחר מספר שניות. התכווצויות שרירים בלתי רצוניות בכל מיני מקומות בגוף. והרגשה של זרמים(לא חשמליים) בגוף ובפנים ובעורף..

  בשבוע האחרון אני מרגיש כאבי שרירים בשרירי הידיים והרגליים, בהתחלה(לפני שלושה חודשים) זה היה רק ביד שמאל באזור האמה חשבתי שזה עקב זה שאני עובד מול המחשב ולא יחסתי לזה חשיבות(אז הפחתתי את השימוש ביד ודיי נחתי), אך כעת אני מרגיש כאבים גם באזור האמה ביד ימין וגם ברגליים.

  היתה גם תחושה של שריפה בשרירים לפני חודש אז התחלתי לקחת ויטמים B12, (בדיקות דם יצא 334, הבנתי שצריך להגיע לפחות ל 500 כי מרגישים את התחושות עוד לפני שיש חוסר) ואכן תחושות השריפה נעלמו) אך בשבוע האחרון הרגשתי שוב בעוצמה יותר חזקה אפילו(שמתי לב שהתחושה של השריפה קוראת כאשר יש רגעים של לחץ אך אני לא יודע אם לחץ גורם לזה בוודאות)
  .
  בנוסף(את החלק הזה לא אמרתי לניורולוגים כי לא ידעתי איך להסביר להם את זה) בהתחלה הרגשתי את זה רק באצבעות של יד שמאל, אחרי זה אצבעות יד ימין ואז באצבעות הרגליים ולאט לאט אני מרגיש את זה בעוד מקומות בגוף. מה שאני מרגיש זה מין סוג של חריקה באצבעות זה קורה כאשר אני פותח את כף היד ומיישר את האצבעות לכמה שניות ואז שאני מנסה לסגור אותם לאט, אני מרגיש סוג של חריקה(בלי רעש, הרגשה פנימית פשוט) פשוט הרגשה כאילו המפרקים לא משומנים מספיק. אבל אם אני סוגר את האצבעות מהר אז אני לא מרגיש.
  לא מרגיש חולשה, להיפך מנסה להמשיך להתאמן בחדר כושר. אין כאבי ראש.

  עשיתי את הבדיקות הבאות: אקג- תקין אולטרה סאונד לב, כליות ועורק ראשי- תקין בדיקות דם- תקין איסוף שתן 24 שעות-תקין הולטר לב- תקין, שתי ניורולוגים שונים- תקין-אומרים שזה נובע ממתח ושאין תופעה ניורולוגית שגורמת לזה למשל להרגשה של זרמים בכל הגוף) בלוטת התריס-תקין, לחץ דם – כבר תקופה תקין, בדיקת EMG(יותר נכון בדיקת הולכה עצבית שמחברים אלקטרודות ומעבירים זרם חשמלי) תקינה.

  לפני שלושה חודשים רופאת המשפחה שלחה אותי לפסיכיאטר. שם אובחן שיש צורך בטיפול פסיכולוגי והמליצה לי על רמוטיב, מסרה שמדובר במתח ולחץ. התחלתי את הטיפול הפסיכולוגי לפני שלושה חודשים ואת הרמוטיב לפני חודשיים. כל הרופאים אמרו לי שמדובר במתח/לחץ/חרדה וזה הסיבה למה שאני מרגיש. בנוסף אני רוצה להדגיש כי התופעות התחילו חודש אחרי שהתקבלתיי לעבודה חדשה. אני מרגיש החמרה כאשר אני נתון תחת לחץ. אך גם בלי לחץ אני מרגיש את התופעות. אני בן 25, סטודנט ועובד במשרת סטודנט. הדבר מציק לי מאוד ומקשה עלי לתפקד וכי יש החמרה בסימפטומים עם הזמן.

  1.רציתי לדעת האם הדברים שציינתי יכולים להיגרר כתוצאה מחרדה/לחץ/מתח או שיש גורם ביולוגי /ניורולוגי שיכול לגרום לכך?
  2. האם זה תופעה של ״עייפות יתרת הכליה״ – דבר שנגרם עקב לחץ ומתח מתמשך?
  3. מה אני יכול לעשות כדי להקל על הסימפטומים?
  4. איזה עוד בדיקות צריך לעשות?

  #19970
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לא נשמע כמו מחלה נוירולוגית. כמו כן, נבדקת כבר על ידי נוירולוגים שאמרו לך שלא מדובר במחלה נוירולוגית. יתכן שאכן מדובר בסימפטומים של מתח או חרדה, ואז צריך לטפל בהתאם, יתכן שהרמוטיב לא מספיק.
  בברכה
  ד"ר דבי
  נוירולוג

  #19973
  דאגלס
  משתתף

  אני מודה לך על המענה ד"ר רון דבי,

  אז לפי מה שאני מבין ממך, אתה אומר בעצם שלחץ/מתח יכולים לגרום לכל התופעות האלו? כלומר אני כן מרגיש החמרה כאשר אני נמצא במצב של מתח. אך מנסיון שלך האם ריבוי הסמפטומים יכול לנבוע ממתח ומפסיכוסומטיות? או שיש כאן בסיס אחר שיכול לגרום לרעידות, קפיצות שרירים בכל מיני מקומות בגוף, דפיקות לב, כאבי שרירים, שרירי פנים רועדים לאחר מספר שניות שאני מחייך, תחושה של זרמים(לא חשמליים) ועוד… אני כן מרגיש שככל שהזמן עובר הספטומיים מחמירים

  #19977
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  מתח וחרדה יכולים לגרום למגוון סימפטומים, למעשה לסוג הסימפטומים שאתה מתאר. האם במקרה שלך בכך נובע ממתח, זה אתה צריך לשאול את הנוירולוגים שמטפלים בך. לפי דבריך, הם לא מצאו בעיה נוירולוגית.

  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #21190
  זאביק
  משתתף

  היי

  יש לי תסמינים דומים מזה מספר חודשים

  יצא לך למצוא מההסיבה לכל התסמינים הללו עד כה? ואיך אתה מרגיש?

  הרבה בריאות

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.