מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17320
  Mark
  משתתף

  שלום רב,

  אחי הגיע אתמול לבית החולים בעקבות כאבי בירכיים שהפכו להרגשת נימול ברגליים ובכפות הידיים וכאבים ברגליים לאחר עמידה של מספר דקות. הסימפטומים העלו חשד לתסמונת גיליאן ברה. אציין כי לפני כשבועיים חדר מאורוגואי עם חום גבוה שנמשך כשלושה ימים. בבדיקת צואה נמצא קמפילובקטור, ממצא שהוא קונסיסטנטי עם התסמונת.
  אולם, בבדיקת דם התגלתה ספירת דם נמוכה מאוד, עם ערכים נמוכים לתאי דם לבנים, דבר שקונסיסטנטי דווקא עם ביטוי של וירוס ולא חיידק. בנוסף, הבדיקה הנוירולוגיות שביצע הרופא העלתה שהרפלקסים תקינים. כמו כן, גם היום וגם אתמול היתה עליה לחום של 37.7 וירידה מהירה חזרה, מה שלא בהרכח מתיישב עם המחלה (לפחות לפי מה שקראתי באינטרנט). נכון לעכשיו הרופאים ממליצים להשאיר אותו באשפוז למשך עשרה ימים כדי לראות אם התסמינים משתנים. בסוף עשרת הימים הם ממליצים לעשות בדיקת EMG.

  ברצוני לדעת האם יש אבחנה נוספת מלבד תסמונת גיליאן ברה המתאימה לממצאים הנ"ל. ואם לא, האם אין בדיקה שניתן לעשות בינתיים (מדוע יש צורך לחכות עשרה ימים?), או להפעיל טיפול מונע כלשהו?

  תודה מקרב לב,

  #17324
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תסמונת גיליאן ברה
  שלום

  תסמונת גיליאן ברה היא למעשה דלקת חדה של העצבים ההיקפיים המתפתחת לאחר זיהום חיידקי או וירלי. לא תמיד האבחנה ברורה בהתחלה, לעיתים קרובות הרפלקסים בתחילת המחלה תקינים ונעלמים מאוחר יותר. בכל אופן אם מדובר בתסמונת גיליאן ברה האבחנה תתבהר תוך ימים ספורים.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.