מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    dganit
    משתתף

שלום רב
    לאחר שבוע מהופעת שפעת הופיעו תסמינים של הרדמות הידיים והרגליים כולל זרמים בכל הגוף, תחושת קור עזה וחולשה כללית חזקה. הופיעו גם כאבים בגפיים.
    אני אישה בת 28 בריאה בד"כ , לוקחת אלטקוסין לתת פעילות של בלוטת התריס .
    בבדיקות הדם המקיפות מאוד לא נמצאו ממצאים.
    בבדיקת ניורולוג הוא הסביר שסביר להניח שאני סובלת מתסמונת גיליאן ברה קלה יחסית ואין פתרון וגם לא ידוע זמן ההחלמה.
    בינתיים, ניסיתי לחזור לעבודה עם שעות מצומצמות יותר 4 שעות ביום אך עבודתי דורשת עמידה רבה על הרגליים ומאז אני חווה חולשה חזקה יותר וחוסר יכולת לתפקד.
    1. האם התופעות שאני חווה מתאפיינות בתסמונת זו?
    2. האם החזרה לעבודה יכולה להרע את מצבי?
    3. האם ישנם דברים אפילו אלטרנטיבים שיכולים לעזור אני אמא לילדה בת שנתיים וחצי שאפילו לא יכולה להרים אותה זה מתסכל אותי מאוד, אני רוצה לחזור לעבוד באופן מלא ולהרגיש טוב. איך ניתן לזרז את ההחלמה?
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תסמונת גיליאן ברה

שלום

תסמונת גיליאן ברה יכולה להתבטא בצורות שונות, למעשה מדובר בפגיעה בעצבים ההיקפיים לאחר מחלה זיהומית. רוב החולים מחלימים מהמחלה, בפרט אם מדובר במקרה קל כמו שלך. הנקודה שתהליך ההחלמה לוקח זמן, יכול לקחת חודש חודשיים, לעיתים במקרים של הפרעות התחושה אף יותר. את יכולה כמובן להתייעץ עם הרופא שלך בנוגע לטיפול תרופתי לסימפטומים. במקרים טיפוסיים נותנים טיפול על ידי נוגדנים לוריד, אך לא בטוח שהדבר עוזר במקרים קלים תחושתיים כמו שלך. הפתרון הוא סבלנות, ואם אכן זו האבחנה, אז סה"כ הדברים יסתדרו והצפי שתחלימי. בנוגע לטיפולים אלטרנטיביים את יכולה לנסות דיקור לבעיות התחושה, יש חולים שזה עוזר להם. חזרה לעבודה לא תשנה כהוא זה את מהלך המחלה. השאלה כמובן אם את מרגישה שאת יכולה לעבוד.

כל טוב

ד"ר רון דבי

אלמוני
    אורח

שלום לך דר רון דבי,
    אחי נמצא בבית חולים ואובחן בתסמונת גילאן ברה.
    הוא הובא לבית החולים לאחר שחדל להרגיש תחושה ביידים.משם המצב רק הדרדר וכעבור יום אחד בלבד השתתק בכל גופו.
    כיום הוא נמצא כחודש בבית החולים וסובל כאבים עזים.הוא מונשם ואינו יכול להזיז ולו איבר אחד בגופו חוץ מתנועות קלות של הראש.
    שריר העפעפים אינו עובד,ולכן עינו פקוחות כל הזמן מה שגורם לדאגה רבה.
    אנו מיואשים וכואבים והייתי רוצה לדעת מה יכול לשפר את מצבו?
    האם המקרה שהצגתי הוא החמור ביותר ואנשים שחוו את המחלה בצורה קשה זו יצאו ממנה וחזרו לתפקוד מלא?
    עם זאת רציתי להוסיף שפרופסור ראה אותו ואבחן את המחלה אך לאף אחד אין תשובות ברורות ומרגיעות.

תודה לך..מחכה לתשובה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

גיליאן ברה

גיליאן ברה יכולה להיות קשה מאוד, וחולים יכוןלים להיות משותקים בכל גופם. עדיין לא צריך לאבד תקווה, כי יש סיכוי טוב להחלמה אפילו מלאה. לא ניתן לדעת בןןדאות איזה נזק נוירולוגי יוותר אם בכלל, אך ראיתי כבר חולים שהיו במצב כזה ויצאו מהעניין. צריך רק לקחת בשבון שזה לוקח זמן.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.