מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #21939
  שגיא
  משתתף

  דר רון דבי שלום ניסיתי להעביר לך צילום דל התשובה ולא הצלחתי לכן שולח לך אותה כתובה כלשונה.:הבדיקה מראה מספר גבולי/נמוך של סיבי עצב דקים בעור(אחוזון 5.3).נוכחות התעבויות בסיבים אלה,מצב שמנבא התפתחות של חסר של עצבים דקים וירידה בעצבים הדקים בבלוטות הזיעה.ממצאים אלה תומכים באבחנה של נוירופתיה של סיבים דקים.
  אבחנה:לאחר שטיפה,הקפאה,חיתוך וצביעה אימונופלורסנטית עם נוגדן כנגד pgp9 נתפו סיבי עצבים בעור.נספרו הסיבים הדקים שחודרים לאפידרמיס והשוו לערכי נורמה לפי קבוצת גיל.מספר הסיבים החודרים לאפידרמיס במ"מ ienfd,האחוזון בקבוצת הגיל והגבול התחתון של הנורמה(אחוזון חמישי) הם:ienfd fiber/mm 4 5
  Percentile 5.3
  Lower limit of normal )5th percentile 4.4.
  יש לציין כי נראו התעבויות של סיבי עצב דקים (axonal swellings) מצב שמוכר כמקדים את התנוונותם.כמו כן נראתה בלוטת זיעה עם ירידה ניכרת בכמות העצבים הדקים בה.
  זאת התשובה-איך אני יודע שזה לא נגרם מענילואיד?איך מטפלים במצב שלי לא סטטי אני דועך מיום ליום ואיך בודקים שזה לא גנטי בגלל התופעות אצל ילדיי?נא התייחסותך בבקשה גם לחומרת הפענוח.תודה מראש

  #21944
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שגיא שלום
  יתכן שיש אצלך מעורבות של העצבים הקטנים, הממצאים סה"כ קלים, לרוב לא מוצאים סיבה לכך, וזה לא מתפשט לעצבים העבים. בנוגע לעמילואיד, במידה וזו הסיבה אז רואים משקעי עמילואיד בביופסיה (אפשר לראות ברקמות שונות).
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.