מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    LILI
    משתתף

ד"ר דבי שלום,

אני בת 30, ללא ילדים.
    ביקרתי במרפאתך בינואר האחרון, עקב כאב נוירופתי ברגליים ובידיים שנמשך מעל לתשעה חודשים.
    הגעתי אלייך לאחר שאובחן אצלי בקע דיסק צווארי C5-6 (ללא מיאלופתיה) אשר אינו מתאר את תלונותיי- נמלולים והפרעות בתחושה באגן, בכפות הרגליים ובידיים-זרת וקמיצה. וכמן כן, התכווצויות שרירים ברגליים.
    רמת B12-תקינה.
    EMG +NCT ידיים-תקין
    EMG רגליים העלה חשד לרדיקלופתיה כרונית L5-S1. בעוד MRI מותני-יצא תקין.
    NCT-רגליים-תקין.
    (הבדיקות לא בוצעו על-ידך).
    לאחרונה, פניתי לראומטולוג אשר חשד באנקילוזיס ספונדוליטיס, הוא הפנה אותי לMRI אגן אשר נמצאה בו דלקתיות מינימלית מצד שמאל אשר אינה מסבירה את הכאב הנוירופתי.

בבדיקתך הנוירולוגית נמצאתי תקינה.
    הכאבים עדיין ממשיכים לשגע אותי אך לאף רופא שפניתי אליו אין הסבר.
    האם עליי לבצע בדיקות נוספות כדי להבין את מקור הכאב הנוראי הזה?

לתשובתך אודה,
    בברכה,
    לילי

LILI
    משתתף

לפני כחודש וחצי החלו נמלולים בשאר אצבעות הידיים, הנוירולוג מצא טינל חיובי בשתי הידיים ונשלחתי לEMG נוסף (באיכילוב) אשר שלל את תסמונת התעלה הקרפלית.
    MRI צווארי נוסף שנעשה לא הראה היצרות פורמינלית או לחץ על חוט השדרה. מייעוץ עם נוירוכיכרוגית מומחית בכאב הממצא הצווארי אינו תואם את תלונותי ויכול לגרום לכאב נוירופטי באגודל בלבד.

מתנצלת על אורך ההודעה!
    לשתובתך אודה,
    לילי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לילי שלום
    כאבים ללא ממצא בבדיקות אינם דבר נדיר. ישנן תסמונות של כאב כרוני וישנם מצבים של הפרעה בפעילות העצבים שגורמת לכאב, ללא נזק לעצבים אם ממצא שאפשר למצוא בבדיקות. במקרים אלה , לאחר שנשללה מחלה נוירולוגית או מחלות אחרות, כמו בעיות ראומטולוגיות למשל, יש להתרכז בטיפול.

בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.