מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אסא
    משתתף

שלום ד"ר -כמה שאלות.

1.הואיל ובדיקת דם אינה תמיד משקפת מצב B12 ברקמות וכו' ,האם היית ממליץ על בדיקת הומוציסטאין או/ו MMA.

1+א יחס מחסור בדם לעומת רקמות: אם חסר נניח 50% בדם -מה שיעור החסר ברקמות? או במילים אחרות: איזה רמת מקדם בטחון יש לקחת בנטילת תוספים כדי להגיע לרמה רצויה, כדי לוודא שגם ברקמות זה בסדר?

2.קראתי שבחו"ל אנשים הרגישו שיפור רק אחרי רמת 2000! pmol ואילו אתה כתבת כאן לא לעבור 1000?!

3.EMG בדיקת הולכה ברגליים ,יצאה לא תקינה-האם גילוי הבעיה (b12)ונטילה מוגברת של התוסף ,יכולה להפוך את המצב/להחזיר לקדמותו?
    נניח שהיה מחסור של כמה חודשים ספורים…

תודה רבה מראש

דר רון דבי
    מנהל בפורום

ויטמין B12

שלום
    רמת B12 בדם היא מדד בד"כ טוב לדעת אם הסימפטומים נגרמים עקב חסר B12. זה נכון שמחסני B12 בגוף, בפרט בכבד מספיקים לתקופה של חודשים ארוכים, והרמה בדם יורדת לאחר ריקון המחסנים, אך כל עוד הרמה בדם נשמרת, סימן שיש מספיק במחסנים לספק את ברמה הרצויה וזה מה שחשוב מבחינת הסימפטומטולוגיה. דהיינו גם אם המחסנים יתחילו להתרוקן עדיין לא יהיו סימפטומים כל עוד הרמה בדם טובה. זה נכון שבטטח הרמה הנמוכה, יש אנשים שיהיה להם חסר B12 פיזיולוגי והם יפלו ברמה הנורמלית התקינה, אך בטווח הנמוך. במקרים כאלה ובמידה שיש תמונה קלינית שמחשידה לחסר 12B יש מקום לבדוק את המטבוליטים חומצה מתימלוניק והומוציסטאין. אני לדעתי כל הגיון להגיע לרמות מוגזמות מעל 1000.

בברכה

ד"ר רון דבי

אסא
    משתתף

קודם תודה רבה אבל נראה כאילו מיהרת קצת בכתיבתך ,ואני צריך שמישהוא/מישהיא כאן עדיין יעשה לי סדר ויכתוב לי את זה במילים יותר פשוטות:
    יש בדם לחוד?
    ובמחסנים לחוד?
    אין בדיקה ישירה לכמות הנמצאת במחסנים?!
    B12 ברקמות -נשאב מאיפה? מהמחסן ? מהדם?
    וכו' ..
    אולי איזה תרשים זרימה אפילו במילים, קטן?

האם רק בתוצאות נמוכות של 200 לערך ,יש לערוך בדיקות נוספות, פרט לדם?( אם יש תסמינים)? עדיף לקחת קצת תוסף ולסגור עניין, וכך לייתר את הבדיקות הנוספות?! נכון?
    אז בשביל מה עושים בדיקות כאלו בכל זאת בבי"ח בשיבא?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

רמת B12

שלום

רמה מעל 200 נחשבת תקינה. בקצרה, חשוב כמובן מה הסימפטומים והאם הסימפטומים מוסברים על ידי הרמה הנמוכה. כמו כל דבר ברפואה ובנוירולוגיה בפרט חשובה הקורלציה הקלינית.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.