מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    משה
    משתתף

בחודשיים האחרונים אני סובל מרגל שמאל חלשה , בעיקר בחלק התחתון והשוק ומטה ( קשה לי מאוד ולא נוח לעמוד למשל אפילו כמה שניות על רגל אחת , אני מיד מאבד משקל ומועד ) . אני לא מצליח למשל להרים לבד את אצבעות רגל שמאל בכלל . גם ההליכה מאוד קשה שלא לדבר על זה שאני לא יכול לרוץ בכלל כי אין סנכרון בין הרגליים ואני מייד מועד. בחודש האחרון החמרה של ממש – כף הרגל שמוטה וקשה לי לדרוך עליה כמו שאני עושה זאת ברגל ימין .
    היו מספר פעמים שכמעט מעדתי / נפלתי ! הייתי אצל אורתופד וגם נוירולוגית והם שלחו אותי ל- EMG .המסקנות של הפרופסור שבדק אותי היו :
    CONCLUSION : A STUDY SHOWED A MODERATE IT . PERONEAL NEUROPATHY AT THE FIBULA HEAD LEVEL . NORMAL OTHER NCS

האם תוכלו להסביר לי בבקשה בשפה פשוטה מה יש לי בדיוק וממה זה ניגרם (אולי מעידה במקלחת ,יתכן שאחרי שישבתי רגל על רגל במשך זמן מה נרדמה לי אותה רגל ???!!), מה הטיפול המומלץ ביותר ? האם לדעתך אחזור ללכת רגיל ? איזה טיפול הכי מומלץ במקרה הנ"ל ??
    נ.ב עם תוצאות ה-EMG הייתי אצל האורתופד והוא לא אמר דבר חוץ מ…..ללכת לנוירולוג להמשך בירור/טיפול . הנוירולוגית הפנתה אותי לפזיותרפיה באופן דחוף ( בעוד שבוע נקבע לי ביקור ) ואמרה שכנראה השריר לוחץ על העצב בחלק העליון של השוק !!!
    אני מאוד מודאג מכול מה שאני קורא באינטרנט על הנושא הנ"ל , שזה עלול להיות שיתוק ושכנראה צריך סד או מכשיר עזר אלקטרוני שמפעיל את השריר במקום העצב הפגוע . אנא עזרתך .
    תודה מראש וחג שמח -שנה טובה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

לפי בדיקת EMG מדובר בלחץ על עצב באיזור הברך. צריך כמובן לראות שזו באמת הסיבה לחולשה, דהיינו שיש קורלציה בין בדיקת EMG לממצאים בבדיקה הנוירולוגית. אם מדובר בלחץ מקומי בד"כ העצב מתאושש ללא התערבות כלשהי, צריך רק להימנע ממצבים שגורמים ללחץ על העצב כמו למשל ישיבה לאורך זמן עם רגליים מקופלות.

בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.