מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גלית הדר
    משתתף

שלום רב,
    לפני שלושה שבועות עברתי פציעה קשה בברך וכתוצאה ממנה ישנו חשש לתופעת רגל שמוטה. מלבד הפגיעה בברך ישנו כעת קושי בזקיפת כף הרגל (פלקס)- הוערך כ 4/5 + תחושת נימול במשולש שבין הבוהן והאצבע.
    אני אמורה לעבור בדיקת EMG עוד חודש.

שאלותי:
    1. האם ישנה אפשרות שבעיה עיצבית זו תסתדר כחלק מתהליך ההחלמה של הרגל?
    2. האם ניתן לפתור את הבעיה באמצעות ניתוח?

תודה רבה על תשובתך!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

כף רגל שמוטה

שלום

את מעלה שאלות חשובות מאוד, בנוגע לסיכויי השיקום של פגיעה עצבית. התשובה יותר מורכבת ותלויה בשני דברים: אופי הפגיעה וחומרת הפגיעה. במקרים של פגיעה מוחלטת, דהיינו נתק מוחלט של העצב, סיכויי ההחלמה תלויים רק בצמיחה איטית של העצב בעתיד, תהליך שיעילותו די נמוכה. במקרים של פגיעה חלקית, ובפרט פגיעה במעטפת המיאלין (מה שקורה לעיתים קרובות בטראומה עקב לחץ) הסיכוי להחלמה טוב. במקרה שלך, עם כוח שרירים 4+/5 , הרי ממדובר בכוח טוב למדי, דהיינו יש המשכיות של העצב והפגיעה היא חלקית בלבד, וככל הנראה בחלקה הפיכה. בד"כ במקרים עם חולשה כמו שאת מתארת, ההחלמה היא בד"כ טובה אך אורכת זמן. לכן במקרים כאלה, אם אין סיבה מיוחדת, עדיף לתת לזמן לעשות את שלו ולתת לעצב להתאושש בסבלנות, אך את כמובן צריכה להתייעץ עם הרופאים שמטפלים בך. אינני מתיימר להחליף אותם.

בברכה

ד"ר רון דבי

נוירולוג

גלית הדר
    משתתף

תודה רבה על תשובתך.
    האם פגיעה עיצבית מהסוג הנל יכולה להסביר כף רגל קרה?
    התחושה הנל מגיעה במהלך היום לאחר שבלילה כף הרגל איננה קרה. ערכו לי לפני כ 10 ימים בדיקת דופלר ונמצא תקין.

תודה רבה על עצתך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

drop foot

שלום

פגיעה עצבית יכולה לגרום להפרעות תחושה כולל תחושת קור, ללא קשר לכלי הדם.

בברכה

ד"ר רון דבי

נוירולוג

גלית הדר
    משתתף

שלום רב דוקטור.
    בצעתי היום בדיקת EMG ששה שבועות לאחר פריקת ברך קשה ברגל ימין, עם איבחון של האורטופד לפגיעה פרונאלית.
    אודה על חוות דעתך.
    אני מעתיקה את תוצאות הבדיקה אחד לאחד (סימני השאלה והסוגריים הם במקור:

Bilaterl deep peroneal axonal neuropathy (at the ankel level?)
    RT-Severs; LT-Modorate
    HNPP? Mononeurtis multiplex?

הוסיף שמייד לאחר הפציעה חשתי מתיחה חזקה בקרסול ימין וכף הרגל נטתה חזק לכיוון רגל שמאל. כמו כן במהלך השבועות האחרונים חל שיפור ניכר ב"פלקס" ובתנועת אצבעות כף הרגל הפגועה. הנקודה החלשה כעת היא הבוהן.

אני מודאגת ומבולבלת. לא ברור לי מה הן ההשלכות מהממצאים הללו. ולא ברור לי מה הם הממצאים לגבי רגל שמאל, שהיא בריאה ומתפקדת.
    אני עומדת לפנ ניתוח ושיקום של הברך ורוצה לדעת כיצד עלי לפעול. אשמח לבוא אליך ליעוץ והכוונה.
    תודה על תשובתך!

גלית

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לא כל ממצא בבדיקת EMG חייב להיות לו ביטוי קליני. ככל הנראה הממצא ברגל שמאל לא גורם לבעיה. השאלה כמובן מה הממצאים בבדיקה הנוירולוגית והאם הם תואמים לממצאי בדיקת EMG.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

גלית הדר
    משתתף

שלום רב,
    הפיזוטרפיסטית המליצה על שימוש במכשיר טנס מוטורי לצורך חיזוק וגירויהשריר. האם כדאי או שמוטב לתת לעצב להתאושש מבלי "להפריע" ?
    תודה רבה על עצתך.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.