מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18659
  חיים
  משתתף

  שלום רב.לפני כארבעה חודשים נפצעתי כתוצאה מנפילה ואובחנה תזוזה של חוליה C2 ומתיחה של שאר החוליות (על ידי בדיקת CT)והייתי עם קיבוע פילדלפיה כ-4 חודשים. מרגע הפגיעה היתה לי ירידה של תחושה בזרוע שמאל וחולשה קבועה בזרוע עם עיקצוצים והרדמויות מפעם לפעם. בבדיקת MRI צווארית שביצעתי אחרי כ-3 חודשים כבר לא היתה עדות לתזוזה(כלומר החוליה חזרה למקום והתאחתה? האם זו המשמעות?) ונמצאו מספר ליקויים כמו בלטי דיסק דיפוזיים עם לחץ השק הדוראלי לחוליות C3-C4,C4-C5 ובבדיקת EMG ידיים שביצאתי לאחרונה (בפעם הראשונה מאז הפציעה)נמצאו לגביי זרוע שמאל ממצאים של CTS ברמה בינונית (Left medianus) וכן תוצאות אדומות בטבלת השרירים של יד שמאל (אותה יד עם החולשה וההרדמויות) ב-Biceps, Deltorideus, Radialis (כולם תחת כותרת של Mod subac Neur).
  בפיענוח נרשם cts, האם ישנה אפשרות שמדובר לא ב-CTS אלא השלכה מהצוואר? בנוסף רשום בפיענוח ongoing cronic כלומר משהו מתמשך , האם זה ודאי שזה משהו מתמשך או שזה יכול בהחלט להיות כתוצאה מהפגיעה הצווארית ?אשמח אם אפשר יהיה לשפוך מעט אור על נתונים אלה, במידה וחסרים נתונים האם יש רופא מתמחה במספרים של ה-EMG (סביר להניח שלא כל אורטופד יודע לפענח את הטבלאות מעבר למה שנכתב בשתי שורות על ידי מבצע הבדיקה.
  צירפתי את תשובות הבדיקה בקובצי תמונה.
  תודה מראש

  #18668
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  בדיקת EMG

  שלום,
  בדיקת EMG אמורה להבדיל בין תסמונת התעלה הקרפלית, CTS, שזה לחץ על העצב המדיאני באיזור שורש כף היד ובין פגיעה שורשית צווארית. האבחנה בין שני המצבים די ברורה בבדיקת EMG. ברגע ששורשי העצבים בצוואר נפגעו, משמעות הדבר שיש פגיעה בעצבים המגיעים לידיים, וזאת הסיבה לתלונות שלך. הממצאים בבדיקת EMG יכולים להישאר גם אחרי שהחוליות התאחו, וזאת כתוצאה מהנזק שנגרם לעצבים או מהמשך הלחץ על העצבים. בהחלט יכול להיות שכל הממצאים שראו אצלך בבדיקת EMG הם תוצאה של החבלה בעמוד השדרה הצווארי.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.