מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #22500
  נטע450
  משתתף

  שלום, מנסה שוב מאחר והודעתי הקודמת נותרה ללא מענה:

  ביצעתי בדיקת EMG חוזרת לאור תחושה ירודה בשליש העליון של הירך השמאלית, שנמשכת כבר מס' חודשים. אשמח לדעת אם הופקה תגובה תקינה של עצב LFCN משני הצדדים, ע"פ הקובץ שמצורף (בסיכום אכן נכתב שלא נמצא נזק לעצב, אולם ברצוני לדעת האם ההולכה נחשבת תקינה). אציין שבבדיקה הראשונה, לפני מס' חודשים, לא הופקה תגובה של העצב דו"צ, לכן נשלחתי לבדיקה חוזרת. פעילות שרירית ושאר הפרמטרים בבדיקת EMG הראשונה נמצאו תקינים, ולכן כעת בדקו רק הולכה סנסורית של העצב הספציפי.

  ובאופן כללי אשמח לדעת- האם לא נהוג לבצע EMG לבדיקת העצב הנ"ל? הרופא שביצע את הבדיקה כעת אמר שיש בעיה למצוא את העצב הזה ולהפיק ממנו תגובה, ולכן הם ממעטים לבצעה בהקשר של העצב הזה. האם זה נכון? האם יכול להיות שבגלל הקושי הטכני הנ"ל, בבדיקה הראשונה לא נרשמה תגובה כלל?

  אשמח מאד לתשובה, תודה רבה.

  #22510
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  בנוגע לפענוח הבדיקה עליך להתייעץ עם הרופא שביצע את הבדיקה או הרופא שהפנה אותך לבדיקה. באופן כללי, עצב ה- LFCN הוא עצב שקשה לבדוק אותו בבדיקת EMG, ולכן לרוב הבדיקה אינה מהמנה, ויש מקומות רבים שמסיבה זו כלל לא בודקים את העצב. זו גם דעתי בעניין. לכן, האבחנה של פגיעה בעצב זה צריכה להתבסס על התמונה הקלינית, שהיא לעין שיעור אמינה מבדיקת EMG במקרה זה. לכן, כדאי שתתייעץ עם הנוירולוג שבדק אותך. ברגע שהנוירולוג יגיע למסקנה שזו הבעיה, אז בדיקת EMG די מיותרת.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.