מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גיורא
    משתתף

אהלן, אני סטודנט בן 24 לפני כחצי שנה נפצעתי בגב התחתון כתוצאה ממשחק כדורסל.
    תחילה היו כאבי גב תחתון חזקים(בין החוליות)* אך לאחר כשלושה שבועות החל הקרנה לרגל ימין.
    ההקרנה לרוב נמצאת בכף הרגל ,העקב ולפעמים בירך (החיצונית). עשיתי mri מותני המדגים(ע"פ שני מומחי עמוד שדררה)בלטים קלים בלבד. בנוסף עברתי emg ועוד בדיקה ncs . והתוצאה הייתה פגיעה שורשית קלה ב L5. מזה אומר ?? האם הנזק אי פעם יעבור והכאבים יחלפו? אני סובל מאד ולא מצליח לקיים שגרת חיים רגילה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    נשמע כמו לחץ קל על שורש עצבי בעמוד השדרה. ככל הנראה עשית תנועות חדות עם הגב או מאמץ ניכר. לעיתים לוקח זמן עד שהכאבים חולפים. פיזיותרפיה יכולה מאוד לעזור.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

גיורא
    משתתף

כן הייתי בפיזיותרפיה פרטית במשך שלושה חודשים אך ללא הועיל. אני לא מצליח לשבת או לעמוד ליותר מרבע שעה כי אז הכאב הקורן הוא חד מידי.מה היית ממליץ לעשות? אני מרגיש ממש אבוד הייתי אצל שלושה מומחי עמוד שדרה. בנוסף אני מטופל במרפאת כאב שבה קיבלתי זריקה סלקטיבית לשורש העצב. הליך שהקל על הכאב ל 10 ימים ואז זה חזר. אני מקפיד על הליכות יום יום אבל זה לא משפר את הכאב…. סליחה על החפירה אני פשוט מרגיש חסר אונים ! תודה רבה על ההתייחסות והמענה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    הטיפול צריך להיות על ידי מומחה עמוד שדרה. האפשרויות הן טיפולים תרופתיים, זריקות אפידורליות, רפואה משלימה, פיזיותרפיה והידרותרפיה. זה פחות או יותר. השלב הבא במקרים של כאבים קשים וממושכים או חסרים נוירולוגים זה התערבות כירורגית (למשל שאיבת דיסק או ניתוח מורחב יותר), אבל זה כבר לשיקול דעתו של המומחה לעמוד שדרה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.