מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Ariel levi
    משתתף

דר' דבי שלום רב,
    חייל כבן 21, אין מחלות רקע משפחתיות, סובל מגידול בבלוטת אדרנל שמאל ללא הפרשה חריגה של קטכולאמינים וקורטיזול, מחסור בברזל(לוקח כדורים), סובל מגסריטיס ואזופגטיס מטופל בכדורי מעכבי חומצה.

לפני כשנה נבדתי על ידך לאחר שהגעתי עם 3 בדיקות EMG המציגות ממצאים מיופתים. נבדקתי על ידך ושללת כל מחלת שריר. חשוב לציין כי ביופסיית שריר ומבחן איסכמי היה תקין בזמנו.
    B12 תקין ברקע.

היום כשנה לאחר הבדיקה שעברתי על ידך, הופנתי על ידי נוירולוג לבדיקת EMG נוספת עקב תלונות חוזרות של התעייפות שריר במאמץ קל(עלייה במדרגות. הרמת חפצים קלים וכד'), בבדיקה האחרונה נצפו שינוים מיופתיים(בפעם הרביעית). כשחזרתי אל הנוירולוג, בבדיקתו הגופנית נמצא חולשה 4/5 בשרירים שנבדקו(כתפיים ורגליים)וחולשה במבחן ניפוח הלחיים,WINGING בשכמות לטענתו..
    כמו כן המליץ הנוירולוג לבצע בדיקות ANA ANCA RF ESR אנזימי כבד ונוגדנים כנגד הקולטן לרצפטור לאצטיל כולין(טרם עברתי את הבדיקות אך בסבב הקודם שביצעתי את הבדיקות לפני כשנה היו תקינות.

כיום אני סובל מחולשה בעליית מדרגות(שריר שורף לי מהר) כמו כן שאני מקליד כרגע את ההודעה אני מרגיש שריפה מהירה בשרירי האמות.
    יש לי קושי בלהרים את אחייני בן החצי שנה עקב שריפה בכתפיים שמופיעה מהר.
    מדי פעם יש לי עקצוצים ונמלוליםבעיקר בגפיים ,תחושת שריפה ותחושות קור באצבעות בגפיים וכי גם קיימות קפיצות שרירים מפושטות.
    חשוב לציין כי התחילה לי תחושת כבדות בלשון כאילו גם היא מתעייפת, וריור קצת בלתי נשלט לא ברמה קיצונית.

מה לדעתך עליי לעשות?
    האם קיימת מיופתיה למרות שביופסיית שריר הייתה תקינה בזמנו?
    יש מקום לביופסייה חדשה?
    אני אוכל להגיע אלייך לייעוץ, קביעת תורים דרך הצבא במרפאתך האמבלוטורית היא רק באוגוסט, אוכל להגיע אלייך שוב באופן פרטי העיקר למצוא פתרון למצוקתי.
    אנא ממך התייחסותך אני מאוד חרד למצבי הרפואה ומרגיש בחור צעיר שעול כבד נפל עליו..
    באם אתה חושב שיש מקום להוסיף בדיקות מעבדה טרם הגעתי אלייך אודה לך אם בהודעתך תשאיר לי מספר ואוכל להתייעץ עמך שוב טרם הגעתי למרפאתך.
    חשוב מאוד לציין
    CPK-157 תקין ברקע!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    התלונות שלך ובפרט התלונות התחושתיות (תחושת שריפה, תחושת קור וכו') אינן תלונות של מיופתיה, וזאת מאחר שמיופתיה פוגעת רק בשרירים, וגורמת לחולשת שרירים, ולא להפרעה תחושתית. אני מבין שכשבדקתי אותך לא התרשמתי ממיופתיה. לפיכך קיימות שתי אפשרויות, או שמצבך השתנה מאז שבדקתי אותך וכיום הממצאים בבדעיקה שונים או שקיים פער בין ההתרשמות שלי להתרשמות של הנוירולוג האחרון שבדק אותך. כמובן שביופסית שריר תקינה ו- CK תקין הם נגד מיופתיה. בנוגע ל- EMG, תלוי כמובן גם איכות הבדיקה, מי מבצע, פענוח הבדיקה וכו'.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

Ariel levi
    משתתף

קראתי קצת ויש לנו רקע של בלוטת תריס במשפחה, מה גם שמדי פעם היה לי עליות בtsh ללא שינוי בt3 t4. כמו כן לאחרונה התגלה לי גידול בחשד לאדנומה באדרנל שמאל. לפי מה שהבנתי הפרעות אנדוקריניות יכולות להוביל למיופתיה ללא עלייה בck וללא שינוים בביופסייה, תקן אותי אם אני טועה.
    כמו כן אני מתכוון להגיע אלייך לייעוץ נוסף כי גם הנוירולוג הצבאי שלח אותי למרפתאך האמבלטורית , איני מתכוון להמתין עד אוגוסט לכן אגיע באופן פרטי, יש לך בקשה מיוחדת לבדיקות שאני אביא אלייך(דם,שתן)?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

מיופתיה

שלום
    מיופתיה אנדוקרינית לעיתים קרובות מאופיינת ב- CK תקין וגם EMG תקין. אבל בד"כ מדובר בהפרעות אנדוקריוניות קשות, למשל תת פעילות קשה וממושכת של בלוטת התריס, ולא הפרעות קלות. תביא איתך את כל הבירור שעשית.
    בברכה
    ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.