מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

שלום ד"ר דבי,
    אני בן 29, וסובל מתסמיני HNPP החל מגיל 19 [פרצה בטירונות לאחר שנשק ואפוד לחצו על כתף שמאל].
    מרגע גילוי המחלה ועד עתה, לא קיבלתי מידע על טיפול או אפשרות להקלה על תסמיניה.
    שאלה: האם יש לידיעתך טיפול להקל על הכאב / הרדימות, ואולי למנוע את החולשה בשרירים [שבזמן האחרון הולכת ומתגברת]?
    יש תקופות שבהן התסמינים מחמירים, ואשמח לדעת אם יש משהו שניתן לעשות.
    תודה,
    עידן

דר רון דבי
    מנהל בפורום

HNPP

עידן שלום

HNPP היא נוירופתיה גנטית, אשר מתבטאת בעיקר ברגישות העצבים ללחץ. נוירופתיה זו אינה ניתנת לריפוי כי כאמור מדובר במחלה גנטית. ההמלצות העיקריות הן להימנע מלחץ על העצבים כגון ישיבה בתנוחה מסויימת לאורך זמן, נשיאת משאות כבדים, כיפוף ממושך של המרפקים או שורש כף היד וכו'. הקפדה על דברים אלה בד"כ מספקת.

בברכה

ד"ר רון דבי

אלמוני
    אורח

שלום.
    אני בן 19, והתגלה כי אני מתאים לאבחנת HNPP.
    אצלי היו רדימות באצבעת 4-5 בכף יד שמאל, בטירונות התחיל אותו דבר בכף יד ימין ולאחר כמעט 3 שבועות תחושה של רדימות בכף רגל כולה.

ד"ר, הייתי מעוניין לדעת אם הלחץ שמדובר עליו הוא לחץ על המקום ( נגיד נשק שלוחץ על הכתף, המרפק שמונחת על משטח כלשהו ) או גם לחץ על השריר ( נגיד עבודה בחדר כושר ).
    הייתי בחדר כושר עד לפני הצבא, הייתי רץ הרבה יותר מאשר שרצתי בתקופת הטירונות ( הבעיה ברגל פרצה יומיים לאחר מסע שסחבתי אלונקה ) ופתאום זה קרה משום מקום.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה מסוג HNPP

עידן שלום,
    HNPP היא נוירופתיה גנטית כך שאין לה נכון להיום ריפוי. הדבר החשוב ביותר הוא להימנע מלחץ על העצבים כגון נשיאת משאות כבדים, ישיבה בתנוחה מסויימת לאורך זמן, למשל כיפוף הידיים או המרפקים וכו'. לכאבים או הפרעות התחושה ניתן כמובן לתת טיפול סימפטומטי שמקל על הסימפטומים.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.