מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    s.m
    משתתף

שלום,
    בת 51, (לרוב פעילה גופנית אופניים, ריקוד, היום יותר הליכות)סובלת מכאבים חדים בצוואר עם כרסומים בשכמה הימנית.
    בנוסף חצי כף רגל ימני עם נמלולים וכאבים חדים. בנוסף מידי פעם נמלולים גם בפנים שבאים והולכים.
    כאבים חדים בקצות האצבעות בנהיגה ובמנוחה במיוחד בערב ובלילה .
    mri – , C5-C6 מראה שינויים היפרטרופיים בפרק האונקוורטברלי מימין עם בליטה של הדיסק מימין לקו האמצע היצרות קשה של הצד הימני של התעלה הספינלית עם היצרות קשה של הפורמינה הימנית.
    mri מקרה L5-S1 היצרות של הפורמינה השמאלית עקב בליטה של הדיסק שמופיעה בעיקר במיקום לטרלי משמאל. l4-l5 בליטה של הסיק עם AMMGLAR FISSTRE והיצרות קלה.
    emg – מראה פגיעה אקסולנית בסיבים מטוריים של עצב פרונאלי בצד ימין או בשורשי l5-s1 מימין.
    mri מוח שנעשה לביקורת מראה: נצפים מספר לא רב של מוקדי נזק בחומר הלבן המוחי ההמיספרלי בעיקר פרונטלים, רובם סאב קורטיקלים אחד פריונטריקולרי שמאלי המוקדים קטנים מאוד. לסיכום: מוקדי נזק ידועים קטנים באזור הסופרה טנטוריאלי אשר יתכן ומבטאים מוקדי דמיאליניציה, לא מתאדרים.
    בדיקות emg חלקן מראות בעיה קשה חלקן מראות שיש בעיה קטנה (בצעתי בכמה מכונים)

שאלתי מכיוון שנוירולוג מעביר אותי לאורתופד ואורתופד לנירולוג כל אחד אומר שהבעיה היא לא בתחומו ומכיוון שסבתא שלי נפטרה מניוון שרירים ולכן נשלחתי ל-mri.
    האם הבעיה היא מעמוד שדרה, האם ה-MRI מוח יכול להצביע על סיכוי לטרשת נפוצה כי לפי הנירולוגית הפענוח של MRI מוח תקין.
    בקיצור אני מאוד מבולבלת לא מקבלת שום אבחנה.

תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    על פניו לא נשמע כניוון שרירים.
    ממצאים כאלה ב- MRI הם לרוב לא ספציפים ואינם מעידים על מחלה נוירלוגית, אך תתייעצי בעניין עם הנוירולוג שלך. שאר התלונות מחשידות ככל הנראה לחץ על שורשי העצבים בעמוד השדרה. זה תחום בין נוירולוגיה לאורתופדיה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.