מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ארז
    משתתף

אבי, בן 68 עבר הדמיית מוח ולהלן התוצאות:
    "מודגמת הרחבה קלה עד ביינונית של חדרי המוח הלטרלים, כולל הקרניים הטמפורליות, יותר מימין ושל החדר השלישי, כן ניראת הרחבה קלה של החדר הרביעי ושל החריצים בקימרון הפריאטלי. ניצפה ריבוי משמעותי של לקונות זעירות בגרעיני הבסיס-דו צדדית (יתכן שחלקן או רובן- VRS אוטמים לקונרים ישנים בודדים, בגרעיני התלמוס בשני הצדדים.
    מודגמים אזורים אמורפים מרובים, ללא גבולות מוגדרים, המודגמים באות חריג, עם זמני שחרור T2 ו- T1 מאורכים, אשר מתפשטים בצנטרום הסמי-אובאלה, בחומר הלבן העמוק והתת-קליפתיבשני הצדדים. כן ניראים נגעים קטנים בודדים בחלק האחורי של גוף הקורפוס קאלוזום ובספלניום.אין כל הגברה פתולוגית תוך מוחית או תוך גולגלתית ע"י ח.נ.
    סיכום:
    תמונה נירחבת של לויקואראיוזיס.
    דלדול המוח הגדול: בעיקר פריאטלי ויותר מרכזי.
    ריבוי לקונות זעירות ואוטמים ישנים מועטים בגרעיני הבסיס."

לשאלתי:
    אני לא מבין הרבה מהכתוב והייתי רוצה הסבר מיקצועי.
    אבי היה אצל נויירולוג ולא ידע להסביר לי את פיענוח הבדיקה.
    הסיבה שלשמה נישלח לבדיקת הדמייה היא" רעד בידיים שפוגע באיכות החיים, ירידה בזיכרון, עייפות יתר ( ביצע בדיקה במעבדת שינה ונימצא כי סובל מדום נשימה קל עד בינוני).
    אני די חרד ודואג והייתי רוצה הסבר לכך, האם הנושא שכיח? והאם ניתן לטפל באיזושהי צורה.
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

MRI מוח

שלום,

יש תמיד להתייחס לתוצאות בדיקת הדמיה של מערכת העצבים בהקשר הקליני. כמובן שהנוירולוג שהפנה את אביך לבדיקה אמור להסביר לך האם תוצאות הבדיקה רלוונטיות למצבו. הפענוח כפי שתארת מעיד על בעיה בזרימת הדם למוח ועל ממצאים שעשויים להתאים לאוטמים מוחיים קטנים. ממצאים כאלה שכיחים יחסית באנשים עם גורמי סיכון ןןסקולריים, כגון: יתר לחץ דם, סוכרת, עישון, יתר שומנים וכו'. בנוגע להמשך הבירור הנוירולוגי, למשל בדיקת אולטרה-סאונד של עורקי הצוואר וכו' עליך להתייעץ עם הנוירולוג שמכיר את אביך.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.