מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26933
  מזל
  משתתף

  שלום רב
  בתי בת ה 17 עברה בדיקתMRI בשל סחרחורות.
  תוצאה: הודגמו העצבים הוסטיבולרי והאקוסטי בכל צד במהלך ועובי תקין לכל אורכם מגזע במוח תעלת השמע הפנימית מימין ושמאל וללא הגברה פתולוגית ע"י גדוליניום. לא נראית פתולוגיה לאורך העצב השביעי. אות תקין של מבנה האוזן הפנימית. לא נראה תהליך הסננתי בבסיס הגולגולת, תאי המסטואיד באות תקין. הציסטרנות הפונטוצרבלריות בגדר הנורמה. לא הודגמה פתולוגיה בגזע המוח.
  מודגמים מס' מוקדים בעלי אות גבוה בשקלול T2 בחומר הלבן התת קליפתי בהמיספרות המוח הגדול, הפריונטריקולרי , במוחון. בשולי קורפוס קלוזום מודגמים מוקדים בעלי אות גבוה. חדרי המוח, יתר הציסטרנות, הפיסורות והחריצים בגודל , צורה ומיקום תקינים. אין הגברה פתולוגית תוך מוחית לאחר הזרקת גדוליניום.
  סימני זרימה תקינים בכלי הדם הגדולים במוח.
  סיכום: מסלולי השמע בגדר הנורמה.
  התמונה חשודה למחלה דמיאלינטיבית ללא מוקדים פעילים.
  דרושה קורלציה קלינית ומעבדתית.
  עשינו שוב MRI מוח ועמוד שידרה מחכים בחשש רב לתוצאה.
  שאלתי האם עם תוצאות כאלהיש מצב שהכל תקין או בהכרח זו טרשת נפוצה ודומיה?
  תודה מראש

  #26936
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  ממצאים לא ספציפיים בחומר הלבן במוח יכולים להימצא גם אצל אנשים בריאים ללא טרשת. הממצא הרדיולוגי בלבד עדיין לא אומר שמדובר בטרשת. ביתך צריכה להשלים את הבירור הנוירולוגי על ידי הנוירולוגים שמטפלים בה.יתכן שהיא תצטרך לעבור עוד מספר בדיקות.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #26945
  מזל
  משתתף

  בוקר טוב
  תודה רבה על התשובה.
  בינתיים קיבלנו את התשובה של ה MRI החוזר+עמוד שידרה צווארי וגבי.
  סיכום התשובה של ה MRI החוזר : מוקדים היפראינטנסיים ב T2 במתואר בטקסט , הודגמו ללא שינוי מהותי בהשוואה לבדיקה קודמת. פרט לכך מבני המוח בגדר הנורמה.
  תשובה של MRI עמוד שידרה: מבנה החוליות והאותות הנובעים מהם בגדר הנורמה. תעלת השדרה ברוחב תקין. המעבר הגולגלתי צווארי בגדר הנורמה. C1-2 ללא ממצא פתולוגי. ללא בקע או בלט דיסק משמעותי בכל המרווחים שנסרקו. חוט השידרה בעובי מהלך ואותות תקינים. הקונוס המדולרי מודגם בעובי צורה ואותות תקינים, וקצהו בגובה. L1 אין הגברה פתולוגית שידרתית או תוך שידרתית ע"י גדוליניום. סיכום: מבני עמוד השידרה הצווארי-גבי בגדר הנורמה
  ברור לי שב"ה הבדיקה תקינה.
  שאלתי האם להניח לזה? הבת שלי בריאה לחלוטין, הבדיקות של הנוירולוגית היו תקינות (עיניים, רפלקסים, יציבות) וגם הסחרחורות שבגללן פנינו ל MRI (שמופיעות כבר כמה שנים לתקופה בד"כ באביב ונעלמות) כבר לא קיימות כרגע. או להמשיך לחפור ולחפש מה משמעות המוקדים.
  תודה מראש

  #26947
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  נראה די חסר משמעות. מה גם שאין הבדל בין הבדיקות. אם הילדה בריאה בריאה לחלוטין ואין ממצאים בבדיקה הנוירולוגית, אז אין מה לחפור. כפי שאמרתי לך המוקדים הלא ספציפיים הם ממצא שכיח באוכלוסיה, ולא תמיד הסיבה להם ברורה, אם אין קורלציה קלינית אז הם חסרי משמעות. לכן סביר להניח שהחפירה לא תקדם כלום.
  כל טוב
  בריאות שלמה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #26949
  מזל
  משתתף

  תודה רבה
  ובשורות טובות לכולם

  #26951
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  בריאות שלמה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.