התגובות שלי בפורום

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • בתגובה ל: גיליאן בארה #18961
  elad
  משתתף

  דר שלום,
  אבי מאושפז במחלקה הנוירולוגית כבר 3 חודשים. בתחילת האשפוז הוא קיבל קורס של IVG למשך 5 ימים, ולמרות זאת חלה התדרדרות במצבו .כרגע הוא כבר חודשיים מונשם, התנועה חזרה לכתפיים, ידיים מותניים וירכיים אך כמו שכתבתי לפני עדיין מונשם וללא תנועה בשוקיים וכפות הרגליים.

  את הטיפול הראשון עבר ללא בעיות מיוחדות (ביום האחרון העלה קצת לחץ דם שחזר לנורמה עם טיפול ) שאלתי היא האם סיבוב נוסף של 5 ימים עם IVG יכול לעזור לו בשיפור הנשימה ובתנועת כף הרגל ויקצר את הזמן שהוא במצב פלאטו ? האם ניתן לתת את הטיפול לאנשים מונשמים ? כמו כן אבי הוא חולה לב שעבר ניתוח מעקפים לפני 10 שנים
  אני שואל את זה כי אני רואה איך השרירים בשוקיים קטנו מאוד עד שכמעט נעלמו ואני יודע שכל יום שהוא ממשיך לשכב במיטה הוא חשוף לזיהומים קשים פצעי לחץ ובנוסף השיקום יתארך ויהיה קשה יותר.

  תודה אלעד

  בתגובה ל: גיליאן בארה #18940
  elad
  משתתף

  דוקטור שלום רב,

  בשל מצבו הקשה של אבי בגין מחלת גיליאן ברה, ברצוני לשאול עוד מספר שאלות.
  אבי חולה במחלה כבר 3 חודשים בהם הוא מרותק למיטה. בחודש וחצי האחרון הוא החל להזיז את הידיים והכתפיים, במידה ואני מרים לו את הרגליים אני מרגיש שהוא דוחף אותי אבל עדיין 3 חודשים מיום האשפוז והוא עדיין לא מרים את הרגליים או מזיז את כפות הרגליים.
  ממה שאני רואה, השרירים שלו בשוק נעלמו לגמרי והעור ממש "סמרטוטי" שם, ממש רואים התדלדלות של השריר.
  אנחנו עושים לו כל יום תרגילי מתיחות ומזיזים לו כל חלק ברגל על מנת של יאבד את יכולת התנועה של הרגל.
  מנסיונך,, האם אחרי ככ הרבה זמן יש עדיין סיכוי שיזיז את השוקכף רגל ? הם מצב בו השריר קטן לגמרי והמראה ממש מדובלל הפיך? ושיקום יעיל במצבים כאלו ?

  תודה
  אלעד

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)